Geçtiğimiz Cuma günü ABD başta olmak üzere birçok ülkede (Kara Cuma) olarak kutlandı. Geleneksel olarak her Kasım ayının son Cuma gününde kutlanan , hemen her mağazanın inanılmaz indirimler yaptığı ve stoklarını erittiği bir etkinlik. ve Apple gibi dev firmalar da bu günde müşterilerine şaşırtıcı miktarlarda indirimler yaparak onların gönüllerini kazanmaya çalıştı. Özellikle , satışlarında ve mağazasındaki oyunların fiyatlarında da ciddi indirimler yaptı.

Microsoft’tan yapılan açıklamada indirimli Xbox cihazlarına ve oyunlarına olan ilginin Black Friday gününde gayet tatmin edici seviyede olduğu belirtildi. Hem online, hem de normal mağazalarda cihazlarının satışlarının başarılı olduğunu söyleyen Microsoft; oyun kolu ve aksesuar ürünlerine olan ilgiden de memnun kalmışa benziyor.

İşte Microsoft’un yaptığı basın açıklamasından ilgili kısımlar:

Black Friday başlar başlamaz Xbox modellerine, aksesuarlarına, oyunlarına ve Xbox Live aboneliğine bayağı bir ilgi vardı. Ekim ayında da Xbox One ABD, İngiltere ve Avustralya’da en çok satan oyun konsolu olmuştu. Xbox One yaklaşık 4 aydır ABD’de en çok satan oyun konsolu olma özelliğine sahip. İngiltere ve Avustralya’da ise henüz iki aydır en çok satan oyun konsolu.

Xbox Tasarım Laboratuvarı sayesinde yeni Xbox kablosuz oyun kolunu kişiselleştirebilmenin toplam 8 milyon farklı yolu olduğunu ortaya koyduk. Geliştirilmiş konfor ve uzatılmış kablosuz pil ömrüne ek olarak Bluetooth menzilinin artırılmış olması da oyun kollarımıza olan ilginin artmasına yol açmış durumda.

CEVAP VER