Yeni yıla güzel başlamak isteyen hayranlarını sevindirecek bir haberimiz var. Hayli yaklaştığımız Aralık ayı içinde çok sevilen oyuna büyük bir güncellemenin gelmesi planlanıyor. Oyuncular arasında takas ve ticaret sisteminin de devreye girmesinin beklendiği güncelleme, 100’den fazla normal ve efsane Pokemon karakterine de ev sahipliği yapabilir.

Oyunun yapımcısı Niantic Labs tarafından resmî olarak doğrulanmadığı için bu iddialar henüz “söylenti” durumunda. Ancak oyunun kodlarını analiz etme fırsatını elde eden PokeVS sitesi, bu güncellemede bahsi geçen yeniliklerin yer alacağını iddia ediyor. Yani pek de asılsız bir iddia sayılmaz.

Ticaret sisteminin ve yeni Pokemon karakterlerinin yanı sıra oyuna PVP özelliğinin de eklenmesi hedefleniyor. Ki bu, Pokemon Go oyuncularının bir süredir gelmesini beklediği en güzel özellikler arasında yer alıyor. Oyuncuların diğer oyuncularla mücadele edebilmesini sağlayan PVP fonksiyonu sayesinde Pokemon Go’nun çok daha zevkli ve bağımlılık yapıcı hale gelmesi işten bile değil.

Yayınlandığı ilk günlerde tüm dünyayı kasıp kavuran, ancak gelinen noktada oyuncu sayısı hayli düşen Pokemon Go’nun zor günler yaşadığı söylenebilir. Bugüne kadar çıkarılan ve en çok oynanan mobil oyunlar arasında yer alıyor olsa da, her geçen gün oyuna olan ilgi ve günlük kullanım oranı ciddi azalma gösteriyor. Bu tablo yalnızca Niantic yeni bir güncelleme yayınladığı zaman değişiyor. Örneğin Cadılar Bayramı’nda verilen güncellemede App Store sıralamasında Pokemon Go yine birinci sıraya oturmayı başarmıştı.

CEVAP VER