Star Wars Battlefront 2 oyununda bulunan mikro ödeme sisteminin kaldırılmasının ardından EA Games’den yeni bir açıklama geldi. Açıklamada oyuncuları sevindirecek önemli bir ifadeye yer verildi. 

EA, oyuncuların uzun zamandır beklediği Star Wars Battlefront 2 oyununu piyasaya sürdükten sonra yaptığı bazı hatalar ile dikkat çekmişti. Oyunda mikro ödeme sistemini kullanmış, ardından oyuncuların yoğun tepkisi üzerine bu sistemi devre dışı bıraktığını açıklamıştı.

EA, mikro ödeme sisteminin kaldırılmasının ardından yaptığı son açıklamada ödeme sisteminin sadece kısa bir süre için kaldırıldığını beyan eden ifadelere yer vermişti. Fakat son gelen açıklamada artık mikro ödeme sisteminin geri dönmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığı aktarıldı.

Oyuncuların görüşlerine değer verdiğini ve kitlesini kaybetmek istemediğini belirten EA ekibi, bir yandan da oyunlara yapılan tek seferlik ödemelerin yeterli gelmediğini belirten ifadeleriyle de dikkat çekiyor. Bu konuda oyuncuların isteklerinin dinleneceği fakat gelir dengesinin gözetileceği ifade ediliyor.

Battlefront 2 Mikro Ödemeler Hakkında EA'dan Yeni Bir Açıklama Geldi

EA Games’in farklı demeçler vermesi şirket içerisinde görüş ayrılıklarının bulunduğunu ortaya koyuyor. Fakat oyuncuların ciddi bir kısmı yapılan açıklamalardan hoşnut kalmadı. Oysa EA’nin temel hedefinin oyuncu kitlesini elinde tutmak olduğu kesin. Bunun için biraz daha çalışmalı.

Öte yandan EA’nin şu an içerisinde bulunduğu konum oldukça önemli. Oyun dünyasında güçlü bir yere sahip olan şirket, mikro ödeme sistemi konusunda alacağı yeni kararlarla diğer oyun şirketlerine de örnek olacak. Kısacası EA mikro ödeme sistemini tekrar getirirse ve tepkilerin de üstesinden gelirse oyun dünyasında mikro ödeme sistemi çok daha yaygın bir hale gelecek.

Star Wars Battlefront 2 Sistem Gereksinimleri

CEVAP VER