EA ve DICE , Battlefield 1’in multiplayer sunucularını bakıma aldı. Sabahın erken saatlerinden itibaren sunuculara erişim sağlayamayan oyuncular PC, Xbox One ve PS4 platformlarında yaşanan güncellemenin tamamlanmasını beklemek zorunda kaldılar.

Her bir platform için Battlefield 1 toplamda bir saat kadar çevrimdışı olacak. İşte her platform için planlanan kesinti takvimi:

PC: Çok oyunculu sunucular 1 saatliğine çevrimdışı olacak. Gün içinde saat 12 sularında açılması planlanıyor.
Xbox One: Saat 13’te sunucular bakıma alınacak ve 1 saatlik süren bakımın ardından tekrar oyuncuların kullanımına açılacak.
PS4: Sunucuların öğleden sonra saat 2’de bakıma alınması planlanıyor. Diğer platformlarda olduğu gibi PS4 oyuncuları da yaklaşık 1 saatlik kesintiye maruz kalacaklar.

BF1 oyuncuları kesintilere pek de yabancı sayılmaz

Multiplayer modu hikaye modundan daha çok ilgi gören Battlefield 1, dünya genelinde yüzbinlerce oyuncuya eş zamanlı oynama imkânı sağlıyor. Oldukça eğlenceli bir oyun akışına ve sürükleyici grafiklere sahip olan Battlefield 1’in sunucuları zaman zaman yoğun talepleri karşılamakta zorlanabiliyor. Battlefield 1’in halka açık olarak yürütülen beta programı sürecinde daha sık yaşanan kesintiler zamanla azalmış olsa da, oyun satışa sunulduğu günden beri bu tür aksaklıklar oyuncuların canını sıkmaya devam ediyor.

Oyunun yapımcıları EA ve DICE firmaları bu hataları en kısa sürede gidermek için bugünkü gibi planlanmış kesintiler yapmak durumunda kalabiliyorlar. Oyunculara düşen yalnızca Battlefield 1 sunucularının bakımının tamamlanmasını sabırla beklemek.

CEVAP VER