PlayStation Portable’ın (PSP) başlattığı “taşınabilir oyun konsolu” konseptini çok daha ileri bir boyuta taşıyan , tanıtım videosunun yayınlandığı günden beri oyun siteleri ve forumlarında en çok tartışılan konulardan birisi haline geldi. Şuanda ’in teknik ve donanımsal özelliklerine dair çok az şey biliyoruz. SD kart girişine sahip olduğu ve şarj edilebildiği gibi ufak ipuçlarını yayınlanan tanıtım videosundan öğrendik. Ancak Wall Street Journal’e konuşan Nintendo’nun sözcüsüne göre geri kalan bilgileri 2017’den önce öğrenebilmemiz mümkün olmayacak.

“Henüz her şeyi göstermedik” diyen sözcü, 2017’nin Mart ayında satışa sunmayı planladıkları konsol için kesin bir satış tarihi vermekten de kaçındı. Üstelik Switch’te kullanılan Nvidia işlemci setine dair herhangi bir yorum da yapılmadı. Şuan için Switch’in ekran çözünürlüğü, ağırlığı ve boyutlarına ek olarak üçüncü parti oyun kolu desteğine dair en ufak bir bilgisi olmayan oyuncuların bu durumdan rahatsız olduğu söylenebilir.

Kod adı “NX” olan Nintendo Switch; hem yanınızda taşıyabileceğiniz kadar mobil, hem de evinizdeki TV’ye bağlayıp kullanabileceğiniz kadar ev tipi bir oyun konsolu. Bu özellikleriyle kaliteli bir “hibrid” konsol olacağa benzeyen Switch’in ekranının iki yanındaki kontrol tuşları da ayrılabiliyor. Bu haliyle Switch’i tablet olarak kullanabilmek de mümkün hale geliyor.

Üstelik bu oyun konsolu henüz satışa çıkmasa dahi tanıtıldığı günden bu yana Nintendo’nun hisselerini yüzde 6.5 oranında yükseltmeyi başardı.

CEVAP VER