Düzenlenen BAFTA 2017 Ödülleri kapsamında ödülleri kazanan oyunların hangileri olduğu açıklandı.

Oyun dünyasında birbirinden güzel pek çok oyun piyasaya sürüldü ve sürülmeye de devam ediyor. BAFTA 2017 kapsamında, son bir yıl geçerli olmak üzere çıkan oyunlar birbirleriyle karşılaştırıldı ve en iyi bulunan oyunlara ödülleri verildi. Bu bağlamda isterseniz ilk olarak BAFTA 2017’nin en iyi PC ve konsol oyunlarının hangileri seçildiğini açıklayalım ;

EN İYİ OYUN ÖDÜLÜ:

Firewatch

Uncharted 4

Inside

Overwatch

Stardem Valley

Titanfall 2

En iyi oyunlar arasında en dikkat çeken oyunlardan biri Firewatch isimli ilginç yapım oldu. Oyun son derece sıradan ilerlerken birden gerçekleşen olaylar ile kendimizi maceraların içerisinde buluyorduk. Öte yandan Uncharted 4 oyununun bu listede olmasına kesin gözüyle bakılıyordu ve öyle de oldu.

EN İYİ MOBİL OYUN ÖDÜLÜ :

Pokemon GO

Pokemon Sun and Pokemon Moon

Deus Ex Go

Dawn of Titans

The Banner Saga 2

Mobil platformda seçilen en iyiler de işte bu şekildeydi. Pokemon Go oyununun bu listede yer almasına kesin gözüyle bakılıyordu ve nitekim öyle de oldu. Kamera entegreli bir oyun olan Pokemon Go bu yönü ile son derece dikkat çekmiş, evimizin koltuğunun üzerinde pokemon canavarları görmemize dahi neden olmuştu. Sanal oyun dünyasını evimizin içinde görüntüleyebilen Pokemon Go, sadece evlerde değil, dışarıda da aynı fonksiyona sahip olması nedeniyle aynı zamanda tartışılan da bir oyun olmuştu.

 

CEVAP VER