13 Ocak 2017’de piyasaya sürülen oyun, şuanda erken erişim modunda. Yapımcılar oyunu tam sürüme getirirken oyuncuların da desteğini almak istiyorlar. Hatasız bir şekilde ve hiç güncelleme gerektirmeden tam sürüme geçme isteğinden dolayı, oyun hala erken erişimde.. Oyunda, İngilizce’ye arayüz, seslendirme ve alt yazı desteği verilirken, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca, Japonca, Korece, Portekizce, Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince ve Rusça dillerine de arayüz ve alt yazı desteği sağlanıyor. Türkçe ise oyunda maalesef desteklenmiyor.

The Behemoth’un geliştirdiği oyunları takip eden ve seven biri olarak, yine hoş ve eğlenceli bir oyun piyasaya sürülmüş desem yanlış olmaz. Diğer oyunlara ve kendi oyunlarına yaptığı gönderme ve reklamlar ufakta olsa sırıtmanıza sebep oluyor. Zaten oyun çıkış tarihine ‘Kıyametten Önce’ yazmaları oyunu yapan firmanın ne kadar çılgın ve eğlence dolu olduğu anlaşılıyor.

Oyunu irdelediğimizde, çizimleri her The Betemoth oyunu olduğu gibi muazzam tasarlanmış ve göze hoş geliyor. Hikaye yine çok eğlenceli ve aynı Leyla ile Mecnun da olduğu gibi absürdlüklerle dikkat çekiyor. Sıkmayan müzikler oyunda kullanılmış ve karakterleri tanımanız vakit almıyor. Aynı zamanda bu karakter ile oynamanız da oldukça basite indirgemiş durumda. Oyunu tamamen bitirseniz bile oyunda bulunan yan görevler bir türlü bitmiyor. Bu şekilde oyunu tabii ki tamamen bitirmemiş oluyorsunuz. 6 saati geçik bir süredir oyunu oynuyorum ve normal şartlar altında oyunun bitmesi gerekirken yan görevler uzadıkça uzuyor.

Aynı zamanda oyunun yine büyük bir artısı, online oynanabilmesi. Hem kendiniz hem arkadaşlarınızla eğlenebileceğiniz muazzam bir oyun olarak piyasada yerini aldı .. Yaklaşık 6 saattir oynuyorum demiştim, ancak oyunun ana hikayesini tamamlamam sadece 20 dakikamı aldı. Keşke yan görevlere bu kadar ağırlık verileceğine, daha çok genel hikayeye önem verilseymiş. Oyunda çok karakter var gibi gözükse de aslında bunun sadece bir aldatma olduğunu ve oyunda iki elin parmaklarının sayısını geçmeyecek kadar karakter olduğunu anlıyorsunuz. Aynı zamanda bu oyunun online oynanmasının bir amacı da oyuncuların sıkılmasını engellemek. Ancak bu oyunda bir süre sonra sıkılmanız mümkün.

Eminim Behemoth, bu oyunu daha iyi hale getirmeye devam edecek ve gelecekte yeni içeriklerle birlikte yeni oyun oynama mekanizmaları da ekleyecek. Neler ekleyeceğini takip etmekten keyif alacağımı ve deneyeceğimi de eklemeden geçmeyeyim. Tam sürümü yayınlandığında belki de onun için de ayrı bir inceleme yazma fırsatı bulabilirim. Oyun şuanda 24 TL’ye Steam’dan satışa çıkarılmış durumda ancak bu fiyat, erken inceleme fiyatı. Yani oyunun tam sürümünde yükseleceğini unutmadan eğer anlatımımla birlikte oyun hoşunuza gittiyse almanızı öneririm. Bunun haricinde oyunda kumanda desteği, 15 adet Steam başarısı ve yine Steam Cloud desteği bulunuyor. Co-Op özelliğini de atlamamak gerekiyor tabii ki..

 

CEVAP VER