Günümüzün en fazla oynanan oyunlarından Assasin’s Creed’in yeni versiyonu Assasin’s Creed VR ile ilgili taze bazı bilgiler var !

Bilindiği üzere Assasin’s Creed tüm dünyaca popüler olan bir yapım ve kendine özgü kurgusu, kaliteli grafikleriyle sürekli dikkat çekiyor. Ben de bu yüzden yazılarımda Assasin’s Creed serisine sık sık yer vermeye özen gösteriyorum. Assasin’s Creed serisi hakkında bilindiği üzere son olarak Ubisoft, Assasin’s Creed isimli bir film piyasaya sürmüştü ve bir zaman sonra da Assasin’s Creed VR isimli yeni bir oyunu hazırladığını, bu oyunun VR tabanlı olduğunu ve konusunun da filmlerde geçenleri kapsayacağını ifade etmişti. Ancak bu açıklama 2016 yılında gelmişti ve ardından Ubisoft bir açıklama yapmak yerine sessiz kalarak oyun dünyasını merak içerisinde bırakmıştı. Şimdi, Assasin’s Creed VR projesi ile ilgili elimize değerli yeni bilgiler ulaştı ;

assasins creed vr

MATT STENQUİST’TEN HEYECANLANDIRAN TASARIM

Ubisoft çalışanı Matt Stenquist, Assasin’s Creed VR ile ilgili bazı tasarımlar yaptı ve bu tasarımlar internet ortamına düştü. Sızdırılan söz konusu görsellerde Assasin’s Creed VR’ın Unreal Engine 4 kullanılarak ortaya çıkarıldığı, platform olarak Oculus Rift ve HTC Vive’ın yer aldığı, multiplayer modunda oyuncuların birbirleriyle iletişim kurma sisteminde bulunan işaretler gibi pek çok bilgi vardı. Ubisoft resmi bir açıklama yapmaktan kaçınsada sızdırılan söz konusu bilgiler sayesinde oyunda ciddi bir aşama kaydedildiğini söyleyebiliriz.

1 YORUM

CEVAP VER