cephesinden gelen son açıklamalara bakılırsa ismindeki yeni oyun konsolunun donanımı ilerleyen dönemde yükseltilebilir. Sony’nin yeni PlayStation 4 Pro modeli ile Microsoft’un hala daha merakla beklenen Project Scorpio konsolu arasındaki ortak nokta da aslında bu: Konsol üreticileri artık yeni modeller üretip pazara sunmaktansa var olan modellerin üzerine yeni ve gelişmiş özellikleri eklemeyi tercih ediyor.

Nintendo bunu hep yapıyor

Gerçi Nintendo bu pazarlama yöntemine pek yabancı sayılmaz. Şirket geçmişi boyunca el tipi konsollarda bu taktiği benimsedi. Özellikle Nintendo 3DS XL ve yeni 3DS’e bakarak bu sonuca ulaşabilmek mümkün.

Switch’in özellikleri yenilenebilir

Peki, Nintendo yeni hibrid oyun konsolu Switch’te bu pazarlama yöntemini kullanacak mı? İşin aslı bu soruya net bir cevap verebilmek için henüz çok erken. Ancak Nintendo yöneticisi Shinya Takahashi ve ürün geliştiricisi Yoshiaki Koizumi’nin Time dergisine verdiği röportaj, Nintendo Switch’te muhtemel bir donanım yükseltmesi yapılabileceğine işaret ediyor.

Takahashi, Switch’i ne tür bir konsol olarak gördüğünü anlatırken şu cümleleri kullandı: İnsanlar Nintendo’nun yeni oyun konsolu Switch’i satın aldıklarında geçmişte olduğu gibi ev tipi bir oyun konsoluyla karşı karşıya olduğunu düşünüyor. Bu yüzden Switch’i uzun yıllar boyunca kullanmak isteyebilirler. Ancak yeni bir model yayınlandığı zaman belki Switch’i yükseltme kararı alabilirler.

Bu sözler Switch’in ilerde yeni bir modelle tüketicilerin karşısına çıkabileceği şeklinde yorumlandı.

CEVAP VER