Oyun dünyasında yeni bir soluk olan Ancestors oyunu, ilginç hikayesi ile dikkat çekiyor. Oyunu yapan ekip Assasin’s Creed’in yapımcısı… Bu bile kaliteli bir oyunun bizi beklediğinin göstergesi diyebiliriz.

ANCESTORS

Oyun dünyasında şuana kadar sayısız oyun piyasaya sürülmüştür ancak bazı oyunlar var ki inanılmaz bir farklılık içeriyor. Ancestors oyunu için de aynı şeyi söyleyebiliriz . Ancestors oyunu, çok farklı bir hikayeye dayanıyor. Oyun, evrim teorisini konu ediniyor. Ancak bunu sizi felsefik olarak çok sıkmadan, yani tanıklık ediyormuşcasına oynamanızı sağlayarak yapıyor. Ancestors oyununun yapan ekip, oyunda canlıların nasıl evrim geçirdiğini işlemeye çalışmış.

Ancestors oyunu ile ilgili bir fragman da yayınlandı ve fragmanda ormanın içerisinde yer alan pek çok canlıya yer verilmesi dikkat çekti. Maymun, timsah ve daha pek çok hayvan fragmanda vardı. En fazla gösterilen şeyin de maymun olması insanlığın evrimini anlatacak bir oyun olduğunu bizlere gösteriyor.

TÜRKİYE’DE TARTIŞMALARA NEDEN OLABİLİR

Bilindiği üzere evrim teorisi konusunda Türkiye’de ciddi fikir ayrılıkları mevcut. Halkın büyük bir çoğunluğu evrim teorisini kabul etmezken bir kısım kitle de evrim teorisinin gerçek olduğuna inanıyor. Bu yüzden Ancestors oyunu yeni tartışmaların fitilini ateşleyebilir.

Eğer oyunun fragmanını merak ettiyseniz aşağıya fragmanını sizler için ekledik izleyip görüşünüzü yorum olarak bildirebilirsiniz.

CEVAP VER