Ünlü teknoloji şirketi AMD, yeni AMD Crimson sürümünü sundu. Yeni sürüm özellikle Mass Effect Andromeda oyunundan daha çok keyif alınması için çıkarıldı.

Günümüzün ünlü teknoloji devi AMD, hem işlemci, hem de grafik kartı üreten önemli bir marka olarak dikkat çekmekte. Ancak AMD’nin yazılımsal anlamda bazı sancılarının olduğu bilinen bir gerçek. Bunun farkında olan AMD, grafik kartı yazılımlarını yenileyip daha farklı tasarıma sahip bir yazılım ile karşımıza çıkmıştı. Yeni AMD Crimson yazılımı pek çok oyuncu tarafından da beğenildi ancak yine bazı yazılımsal sorunlar mevcut. Bunları gidermek için çaba sarfeden AMD, aynı zamanda oyuncuları daha çok etkilemek amacıyla farklı hamleler de geliştiriyor.

MASS EFFECT ANDROMEDA CROSSFİRE DESTEĞİ

Yeni AMD Crimson sürücüsü ile Mass Effect Andromeda isimli yeni oyuna bir destek geldi. Şöyle ki ; AMD Crossfire teknolojisi bu oyunda da kullanılabilir hale geldi. Crossfire terimini bilmeyenler için ifade edelim ; AMD Crossfire, birden fazla grafik kartını tek sistemde kullanmaya yarayan güzel bir teknolojidir. Mesela iki adet Rx 480’i bir anakartta kullanabilirsiniz. Böylelikle oyunlarda daha yüksek FPS alabilirsiniz. Ancak unutmamak gerekiyor ki Crossfire kullanabilmek için sadece yazılımsal desteğe ve iki adet grafik kartına ihtiyacınız yok ; Aynı zamanda Crossfire destekleyen iki girişe sahip anakartınızın da bulunması gerekiyor. Eğer bu olanaklar elinizde mevcutsa Mass Effect Andromeda deneyiminizi artık farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz.

CEVAP VER