Age of Empires II HD oyununa bir eklenti olarak 19 Aralık 2016’da piyasaya sürülen oyunda, İngilizce’ye arayüz ve seslendirme desteği verilirken, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Korece, İspanyolca, Basitleştirilmiş Çince, Rusça, Japonca, Felemenkçe ve Brezilya Portekizcesi’ne arayüz ve alt yazı desteği sağlanıyor. Türkçe ise bu eklentide desteklenen diller arasında yer almıyor.

Age Of Empires tarihinde çıkarılan tüm oyunları almış ve hepsini denemiş biri olarak, Age Of Empire serisinin en iyi oyun eklentilerinden biri olmuş diyebilirim. Gelen bu eklenti ile birlikte , Burma – Kımer – Malay ve Vietnam’ı oynayabiliyoruz.

Vietnam Okçu odaklıdır. Düşmanının nerede olduğunu oyun başı görür. Okçu binalarının canı %20’ye kadar geliştikce artar. Özel birim olarak diğer okçu birliklerine kıyasla daha dayanıklı olan Rattan okçularına sahiptir. Malay ise deniz odaklı. Gelişim sürelerini daha kısa sürede tamamlar. Balıkçı gemileri ucuzdur. Özel birim olarak çok ucuz Karambit savaşçılara sahiptir. Ancak bu birim diğer ırkların özel birimlerine kıyasla çok dayanıksız olduğundan çabuk ölür.

Kımer ise kuşatma silahlarına odaklıdır. Gelişirken binalara ihtiyaç duymadığından daha hızlı gelişir ve savaş anında işçiler yakındaki evlere sığınabilir. Özel birim olarak Hızlı Kuşatma filleri kullanır. Bu birim geliştirildiğinde iki ok birden atar.

Burma, keşiş odaklı bir birim. Oduncu geliştirmeleri ücretsizdir. Manastır gelişimleri diğer ırklara oranla biraz daha ucuzdur. Özel birim olarak Kımerler gibi savaş fili kullanır. Ancak fil üstünde iki ok atan Saldırı Odaklı Hızlı Kuşatma filine oranla, Burma’nın kullandığı Arambai adlı savaş filinin saldırısı çok daha düşük, savunması ise biraz daha fazladır, hızı ise yavaştır.

Aynı zamanda bu eklenti ile birlikte Age Of Empires II HD oyununda bulunan haritalara ek olarak 15 yeni harita, arazilere ek olarak ise 13 yeni arazi ile karşı karşıya geliyoruz. Yıllardır Age Of Empires II oyununu oynayan biri olarak ilaç gibi geldiğini söylesem yanlış olmaz. Şuanda bu eklenti, gayet makul bir fiyat ile birlikte, 18 liraya Steam’da yerini aldı.

Aslına bakılırsa oyunun kendisi hakkında fazla yorum yapmaya gerek yok. Age Of Empires, ben doğduktan 1 sene sonra yayınlanan ve neredeyse tüm ömrümü oynayıp, başkalarından hikayleerini duyarak geçirdiğim bir oyun. Bu eklentinin, daha önceki eklentilerden çok daha zorlu bir macera olduğunu belirtebilirim. Aynı zamanda ana oyuna nazaran bu eklenti paketiyle grafikler büyük ölçüde iyileştirilmiş ve 60 oranında FPS alabiliyorsunuz. Multiplayer da halen aktifliğini koruyor. Hala bu oyunu oynayan binlerce insan bulunuyor.

Online Lobide, daha fazla insanın malayca rol oynayacağını görebilir ve karambit savaşçılarla 10 dakikadan daha az bir sürede sizi alt etmelerini izlemek de pek hoş olmamış doğrusu. Genel olarak bu eklentiyle birlikte, oyunun daha da güzelleşmiş olduğunu söylesek yanlış olmaz.

CEVAP VER