Ünlü teknoloji devi AMD de bombayı patlatmak üzere ! AMD Rx  Vega’nın en büyük hedefi Nvidia Gtx 1080 Ti grafik kartını geride bırakabilmek !

Oyuncular için bilindiği üzere grafik kartlar çok önemli. Çünkü grafik kartlar ne kadar kaliteli olursa oyunlarda grafik dereceleri de o kadar yükseltilebiliyor. Mesela düşük bir grafik kartı ile çok yüksek çözünürlüklerde çok yüksek ayarlarda oyun oynamak adeta mucize gibi. İşte bu yüzden bilgisayar oyuncularının çok iyi grafik kartlarına ihtiyaçları var. Bu gibi durumlarda da üst segment kartlar devreye giriyor.

AMD RX VEGA ZİRVEYİ ELE GEÇİRMEK İSTİYOR

AMD için 2016 yılı esasen iyi bir yıldı çünkü Rx 400 serisi ile bir nebze de olsa kendisini toparladı. Ancak zirvenin merkezinde hala Nvidia var çünkü Nvidia Gtx 1080 Ti grafik kartı şuan da dünyanın en güçlü grafik kart donanımı olarak dikkat çekiyor. İşte AMD, zirveyi ele geçirebilmek amacıyla çok iddialı bir grafik kartı olan AMD Rx Vega’yı bu yıl satışa çıkarıyor.

14 NM TEKNOLOJİSİ İLE GELİYOR

AMD Rx Vega grafik kartı, 4 GB ve 8 GB Vram kapasitesinin yanında 14 NM teknolojisi ile piyasaya sürülecek. Bu doğrultuda Rx 480 ile benzerlik gösteriyor. Kartın gücünün ise iki Rx 480 ile eşit olacağı tahmin ediliyor. Yonga olarak da ben zaten Rx 480 işlemci birimlerinin kullanılacağını düşünüyorum. Artık geriye yalnızca bekleyip kartın performansını gözlemlemek kalıyor.

 

CEVAP VER