ve gibi konsollarında çokça oynanan yapımlara imza atan Stüdyosu, yeni yapımıyla ilgili gizem dolu bir video yayınladı. Önceki serilere nazaran yeni ve bağımsız bir oyunun yolda olduğu kesin, ancak videoyu izleyerek nasıl bir oyunun bizi beklediğine dair bir çıkarım yapmak ok zor.

Geçen yıl çıkarttığı Quantum Break isimli son oyunu, FPS olmayan bir shooter oyunuydu. Üçüncü kişinin bakış açısından oynanan oyun, Xbox One’da kritik bir başarı elde etmişti. Ancak Remedy asıl ününü Alan Wake ve ilk iki Max Payne oyunun geliştiricisi olmasına borçlu. Keza bu oyunlarda kullanılan müthiş senaryo tekniği, Remedy’nin bugünlere ulaşmasındaki en önemli etkenlerden birisi denilebilir.

İşte o gizemli tanıtım videosu

“Tüm zamanların en iyi tanıtım videosu” başlığına sahip olan videoda Remedy’nin kreatif direktörü Sam Lake görünüyor. Önceki tanıtım videolarından montajlanan “Merhaba, ben Sam Lake” kesiti izleyicileri karşılıyor. Daha sonra ise “Yeni oyun geliyor, tanıtım videosu bir süre sonra yayınlanacak” yazısı ve hoş bir patlama efekti videoda yer alıyor.

Yukarıda da izleyebileceğiniz üzere videoya bakarak hangi oyunun hazırlanacağını tahmin etmek imkânsıza yakın. Ancak Youtube’daki yorum kısmına bakılırsa çoğu kullanıcı Max Payne 4’ün hazırlandığını tahmin ediyor. Keza Alan Wake oyununun ikinci bölümü de beklentiler arasına girmiş durumda. Rockstar Games ile Remedy’nin işbirliğine giderek yeni bir oyun geliştirmesi ise kesinlikle heyecanlandırıcı olurdu.

CEVAP VER