isminde yepyeni bir oyun geliştiren dünyaca ünlü oyun stüdyosu , resmî olarak yayınlanmasına haftalar kala oyunun açık sürecini aktif hale getirdi. Buna göre isteyen herkes oyununu ücretsiz indirebilecek. Alplerde geçen oyunda kendinize özel bir dağcı karakteri belirleyerek zirvelere tırmanıyor, daha sonra wingsuit veya paraşüt kullanarak diğer oyuncularla çevrimiçi olarak yarışlar düzenleyebiliyorsunuz. Kayak yaparak dağların zirvesinden aşağıya doğru süzülmek gibi çılgınlıklar da yine oyununda yapabileceğiniz etkinliklerden bir diğeri.

Dağa tırmanırken kendi rotanızı belirleyebilir, diğer arkadaşlarınızla beraber en uygun yola bizzat karar verebilirsiniz. Grafikleri, oyun dinamiği ve efektleri kesinlikle kaliteli olan Steep oyununun bir diğer güzelliği çevrimiçi oynanabiliyor olması. Böylece diğer oyuncularla etkileşime geçebilmeniz de mümkün hale geliyor.

Ubisoft tarafından başlatılan beta programı, oyuncuların Steep’teki hataları bulup geri bildirmesini sağlamak için tasarlanmış. Oyuncular farklı bölgelerdeki yalçın kayalıklara tırmanarak çeşitli yarışlara katılabiliyor. Alpler, Aravis, Tyrol ve Needles gibi büyük dağların yer aldığı oyun aslında kendi içinde bir açık dünya yapısına sahip. Tıpkı GTA serisinde olduğu gibi.

Size verilen görevleri tamamlayarak yarışları başarıyla bitirebilirseniz, karakterinizin kıyafetlerini özelleştirebiliyor ve ekipmanlarını daha iyileriyle değiştirebiliyorsunuz.

Halka açık olan beta sürümü herkesin kullanımına sunuldu. Bu haftasonu konsollarınızdan Steep’i oynamak istiyorsanız, aşağıdaki bağlantıları takip edebilirsiniz. Oyunun tam sürümünün 2 Aralık’ta çıkması bekleniyor.

PS4 için buraya, Xbox içinse buraya tıklayınız.

CEVAP VER