Geçtiğimiz yıl Kasım ayında satışa sunulan  XV oyununu satan bazı perakende mağazalarınca ön sipariş verenlere özel olarak hediye edilen A King’s Tale oyunu son dönemde tekrar revaç bulmaya başladı. Takvim yaprakları 1 Mart 2017 tarihini gösterdiğinde Xbox One ve PS4 için ücretsiz olarak yayınlanan A King’s Tale: Final Fantasy XV oyununu sizler için inceledik.

Final Fantasy XV‘deki karakterlerin çoğu bu minik oyunda da yer alıyor. Oyunda Noctis‘in babası, Kral Regis’i canlandırıyoruz. Regis, oğlu Noctis‘i uyuturken ona krallığının başkenti olan ve canavarlar tarafından işgal edilen Insomnia‘da geçen bir masal anlatıyor. Kaybolan kristali bulmak amacıyla kahramanların başından geçen maceralara birebir tanıklık ediyor, Regis’le birlikte kendinizi bu gizemli hikayenin içinde buluyorsunuz.

Grafikleri 2D olmasına rağmen gayet eğlenceli

Square Enix tarafından piyasaya sürülmüş olsa da oyunun geliştirici kadrosunda Empty Clip Studios ve Mirum Studio gibi çeşitli kaliteli oyun stüdyolarında çalışan tasarımcılarla da karşılaşabilmek mümkün. X-Y ve B gibi tuşları kullanarak oyunda yönlendirdiğiniz karakterlerin düşmanları ortadan kaldırmasını sağlayabiliyorsunuz. 3D yerine 2D şeklinde tasarlanan oyun yatay düzlemde oynanıyor.

Tamamen ücretsiz olması güzel bir avantaj. Üstelik oyunda kilidini açabileceğini toplam 13 başarı seviyesi bulunuyor. Gayet sade, basit ve bir o kadar da eğlenceli olması A King’s Tale: Final Fantasy XV oyununu tercih sebebi kılan özellikleri arasında yer alıyor.

CEVAP VER