Baktım ki son günlerde çıkan bir oyun yok, bende eskilere döneyim dedim. Çocukluğundan beri oyun müdavimi olan ismini okuduğunda bile tebessüm edeceği, hatıraların canlanacağı bir oyunu inceleyelim dedim..

Sierra adlı yapımcının ürettiği ve yaklaşık 16-17 yıl önce piyasa sürdüğü bir pinball tilt oyunu. Tabii herkes oyun müdavimi olmak zorunda değil. Tilt nedir acaba? Tilt oyunlarında amaç toptur. Topu belli bir yerlere sokmalı ve puanları toplamalısınız. Ayrıca bu tarz oyunlar bitmez, bakın şuan bile arada açıp oynadığım oyunlardan biridir kendileri. Sonu yok çünkü, bugün görünce aklıma geldi ve esinlendim doğrusu. Buraya kadar bir sıkıcılık var mıydı oyunun tanımında? Varsa da olmasın zaten çünkü oynaması emin olun anlatmaktan daha zevkli ve henüz oynamadıysanız oynamanız gerekecek oyunlardan biri.

3d-pinball-thrillride

Oyunumuzda 15 farklı masa bulunuyor. Yani oyun böyle tanımlıyor, aslına bakarsanız o zamanın grafikleriyle masaya benziyor olsa da bugünlerde “bu ne biçim şey be” diyebiliriz. Çok değil yahu 10-15 sene öncesi böyleydi, anlayın ne kadar hızlı gelişiyoruz. Kazandıkça diğer “masa”lar açılıyor yani bi kerette “şunu deniyeyim” tarzı bir mantığı yok oyunun. Eski olmasına rağmen animasyonları hala bana keyif verir, o zamana göre fazlaca detay işlenmiştir.

Eğer gerçekçilik bekliyorsanız tabii ki size göre değil sizi bu tarihlere alacağız.. Gerçi bu tarihlerde çıkan bazı tilt oyunları bile bu oyunun önüne geçemez ya, orası da ayrı bir muamma.

CEVAP VER