Bu yıl mobil oyun sektörü için kesinlikle çok hareketli geçti. Yaz aylarında oyuncuların beğenisine sunulan ve ülkemizde resmen kullanıma sunulmasa da yüzbinlerce genç tarafından oynanan Pokemon GO, yılın en ses getiren yapımları arasında yer aldı. Keza Clash Royale de sene içinde en çok oynanan bir diğer yapım olarak karşımıza çıktı. Son olarak ise Nintendo’nun Super Mario Run oyunu hayatımıza girdi.  Tüm bu oyunlar arasından en iyi 3 tanesini belirlemek elbette ki kolay olmadı.

İşte 2016’da en çok oynanan ve yüksek başarı elde eden 3 mobil oyun!

Punch Club

screen520x92487

Kariyer basamaklarını hızla tırmanmaya çalışan bir dövüşçüyü canlandırdığımız Punch Club, aynı zamanda Steam’de Türkçe dil desteğiyle de yayınlandı. Yılın en başarılı mobil RPG oyunlarından biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Clash Royale

sc1024x7684

Bir dönem rüzgarı esen, daha sonra kaybolmaya yüz tutan Pokemon GO gibi oyunların aksine sadık bir oyuncu kitlesi tarafından oynanan Clash Royale de listemize girmeyi başardı. Çevrimiçi oynanabilen oyunda amacımız, kendi krallığımızı kurup mümkün mertebe büyütmek. Bunun için savaşlara katılıp yeni ittifaklar kurmamız gerekiyor.

Mars: Mars

screen520x924-228

Mars’a inen bir astronotu canlandırdığımız bu oyunun sonu yok. Amacımız, en yüksek skora ulaşmak için bir platformdan diğerine başarıyla iniş yapmak. Fakat bu, sandığınız kadar kolay olmayabilir. Hem iOS, hem de Android’de ücretsiz olarak oynanabilen Mars: Mars listemizin son sırasındaki yerini aldı.

CEVAP VER