Microsoft’un geliştirdiği oyun konsolu ve bir üst sürümü olan için önemli bir destek kapıda.. Microsoft’un bu yenilikçi konsollarında ses deneyimi de üst seviyede olacak.

Oyunlar içerisindeki sesler olmazsa olmazınız ise bu haber tam size göre.. 2016 Ekim ayında başlayan testler bugünlerde sona ermek üzere ve Microsoft’un oyun konsolları olan Xbox One ile Xbox One S için ses desteği çıkışını gerçekleştirmeye oldukça yaklaştı.

Blu-Ray Bitstream pass through Teknolojisi ile birlikte ön izleme sürümünde test edilen Dolby Atmos desteği ile oyunlarda surround ses dönemi başlayacak.

xbox-2

Eğer şuanda bu deneyimi tatmak ve eşsiz bir keyfe sahip olmak isterseniz ön izleme yani preview programına başvurarak Microsoft tarafından kabul edilmeniz gerekiyor. Tabii ki bu kabul edilme yeterliliklerinin arasında yeterli donanımlara sahip ses sistemi veya kulaklığınızın olması önemli yer tutuyor. Sıradan bir kulaklık veya sıradan bir ses sistemi ise bu teknoloji tarafından pek etkilenmeyecek. Şimdilik deneme sürümünü oyuncularla paylaşan Microsoft, 2017’nin Ocak ayından itibaren tam sürüme geçecek ve genel dağıtımına başlayacak. Tabii ki oyuncular test ederlerken ufak tefek sorunlar bulurlarsa bu tarih biraz daha ertelenebilir.

CEVAP VER