Daha önce sizlere nun kullanıma sunulacağını aktarmıştık. Microsoft tarafından hazırlanan bu yeni oyun modu, oyunlarda daha yüksek performansı vaadediyordu. Bunu da arkaplanda çalışan uygulamaları kapatarak yapacaktı. Yani oyun sırasında arka planda çalışan uygulamaların tamamen devre dışı kalmasını sağlayarak işlemcinin ve diğer donanımların tamame noyuna odaklanmasını sağlayacaktı. Ancak görünüşe bakılırsa Microsoft’un evdeki hesabı çarşıya uymadı.

WİNDOWS 10 OYUN MODU BEKLENENDEN KÖTÜ

Windows 10 oyun modu ile ilgili yapılan ilk testlerin sonuçları ortaya çıktı. Pek çok popüler oyunun testi yapıldı. Ve test sonucunda Microsoft Windows 10 oyun modunun yeterince etkili olmadığı ortaya çıktı. Elimize ulaşan bilgilere göre testte bazı oyunlarda bir iki fps’lik artış olurken bazı oyunlarda hiç artış olmadı. Hatta bazı oyunlarda aksine bir iki fps’lik kayıp söz konusuydu.

Mesela Mafia 3 oyununda yapılan bir testte fps’nin tamamen aynı kaldığı , oyun modu açılsa dahi herhangi bir değişikliğe uğramadığı gözlemlendi. Mesela Forza Horizon 3 oyununda fps bir puan yukarı çıkmışken Space Hulk Deathwing oyununda tam üç fps düşük çıkması dikkatlerden kaçmadı.

Öte yandan bazı kuş bakışı oynanan strateji savaş oyunlarında yani çok fazla birimin alanda olduğu oyunlarda biraz daha büyük bir artışın olduğu gözlemlendi. Bunun da bu tarz oyunların işlemciye daha fazla yük bindirmesiyle alakalı olduğu düşünülüyor.

 

CEVAP VER