İnternet ortamında akıllı telefonlara virüs yayan bir Android Super Mario Apk virüsü olduğu bilgisine ulaşıldı.

Henüz yeni çıkan bir oyun olan Super Mario Run, sadece iOS platformuna çıkmış, Android platformuna ise çıkışı gerçekleşmemişti. İnternet ortamında bunu bir fırsat olarak algılayan bir grup tarafından Super Mario Run’ın Apk’sinin Android için internette bulunduğuna dair paylaşımlar yapılmakta ve adında virüslerini akıllı telefonlarınıza yüklemenizi sağlamaya çalışmaktadır. Bu konuda oyuncuların çok dikkatli olması lazım çünkü Super Mario Run oyunu henüz Android’e çıkmadı ve çıkıp çıkmayacağı da şuan için belli değil. Yani internet üzerinden ’si üzerinde arama yapıp dosyalar indirmeyiniz.

super-mario-run-screenshot_1242-0

OYUN GÖRÜNÜMLÜ VİRÜS

Super Mario Run’ın Android için sızdırıldığını iddia eden oyun görünümlü bu virüs, akıllı telefonunuza indirdiğiniz anda bulaşmakta ve başınıza ciddi dertler açmaktadır.

BİLİNMEYEN KAYNAKLARDAN UZAK DURUN

Sadece bu yukarıda bahsettiğimiz Apk tuzağı yakaladıklarımızdan birisidir. Yani internet ortamında bilinmeyen kaynaklardan elde ettiğiniz oyun dosyaları büyük tehlike arz etmektedir ve her virüsün kolayca teşhis edilmesi mümkün değildir. Bu dosyalar genelde oyun tutkunlarının özellikle hileler için indirdiği, veya esasında ücretli oyunlar olup, kullanılması son derece tehlikelidir. Android telefonunuzda bilinmeyen kaynaklardan dosya açılmasına dair izin verme butonunu aktif etmezseniz ve internet ortamından bu tarz Apk dosyaları indirmezseniz bu sorunlardan arınabilirsiniz.

 

CEVAP VER