Popüler oyunlardan Tom Clancy’s ’i geliştiren Ubisoft, oyunun daha iyi bir hale dönüşebilmesi için multiplayer kısmında önlemler alıyor. Artık nefret söylemlerine karşı somut adımlar atacak.

Rainbow Six Siege, multiplayer oyunculuğun şu an en çok sevilen yapımlarından biri. Çok ilgi gören oyunun hem PC hem PlayStation hem de Xbox One sürümü bulunuyor. Oyuncular birbirlerine karşı kıyasıya rekabet ediyorlar ve zaman zaman istenmeyen durumlar da yaşanabiliyor. Özellikle nefret söylemleri, hakaret, ırkçılık, tehdit gibi söylemler oyunda çok dikkat çekiyor ve oyuncuların ağzından bu sözlerin düşmemesi Ubisoft’u rahatsız ediyor.

Ubisoft, Rainbow Six Siege İçin Yeni Bir Önlem Alıyor

Ubisoft şirketi yaptığı yeni bir açıklamada artık oyuncuların Rainbow Six Siege oyununda ırkçı, nefret içerikli, müstehcen metinler yazmasına, sohbet ortamlarında hakaret etmelerine izin vermeyeğini açıkladı. Bunları yapanlar iki günden başlayıp sonsuza kadar banlanabilecek. Örneğin birden fazla kez nefret söylemi nedeniyle ceza alanların süresi çok uzun olabilecek veya affedilemeyecek sözler sarfedenler platforma bir daha sonsuza kadar katılamayacak. Elbette oyuncuların farklı yöntemleri kullanarak bir şekilde tekrar sunuculara girmeleri muhtemel fakat yine de bu yaptırımlar nefret içerikli söylemleri büyük oranda azaltacaktır.

Ubisoft, bir oyuncunun bir başka oyuncu ile ilgili kural dışı sözüne rastladığında manuel olarak rapor edilmesini de rica ediyor. Böylece şirketin işi biraz daha kolaylaşmış olacak.

Yeni Bir Iron Man Oyununa Hazır Mısınız?

CEVAP VER