10 Kasım 2016’da çıkışını gerçekleştiren oyunda İngilizce’ye arayüz, seslendirme ve alt yazı olarak tam destek sağlanırken, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Lehçe ve Rusça dillerine ise arayüz ve alt yazı desteği sağlanmakta.. Türkçe dili ise maalesef desteklenmiyor.

Oyunda rastgele bir şekilde dolaşan bir karakterden ziyade direkt olarak elinde güç sahibi olan ve bir şeylerin farkında olarak sorumlulukları olan bir karakteri canlandırıyorsunuz. Oyunun gidişatlarına göre kaderinizi şekillendiriyor ve seçiyorsunuz. Senaryo oyundaki etkinizi tamamen değiştirebiliyor ve kimi zaman öldürmek istediğiniz adamla iyilikle konuşup onu kendi adamınız yaparak düşmanların içine salıp öylece ölmesini bile izleyebiliyorsunuz. Bu yönden gerçekten akılcı ve güzel bir oyun olmuş. Her söylediğiniz söz ve verdiğiniz karar birileriyle olan ilişkinizi ya iyileştiriyor ya da kötüleştiriyor. Yani diyalogları tabiri caizse “next next” şeklinde geçmeniz neredeyse olanaksız. Pillars of Eternity oyununa benzettiğim oynayışı ile basit şekilde saldırı yapabiliyor ve büyüler yapabiliyorsunuz. Dövüş esnasında kullanılan ağır motor sayesinde de dövüşü takip edebiliyorsunuz.

tyranny-2

Elder Scrolls tarzı oyunun yapısı kullandıkça kazanmaya dayanıyor. Bir silahı kullandığınız kadar deneyim ve atletizm kazanıyorsunuz. Özel bir büyü sistemi de bu tarz oyunlarda alışık olmadığımız sistem ve bu sistem ile birlikte yaratıcılığınız gelişiyor bile demek mümkün. Senaryo ve oyunun içeriği itibari ile ister istemez net olarak maceraya atılamıyoruz. Oyun kesinlikle parasını hak ediyor diyebilirim.

CEVAP VER