Markus Heitz isimli ünlü alman yazar tarafından kaleme alınan fantastik romanla aynı ismi taşıyan , gerçek zamanlı bir taktik rol yapma oyunu. Bilindiği üzere Dwarves, İngilizce’de “cüceler” anlamına geliyor. Oyunda da yönlendirdiğiniz tüm karakterler cüce. Ortaçağ’da geçen oyunda Dwarves evreninde var olan kahramanları keşfe çıkabilmeniz mümkün. Her biri ayrı ayrı yeteneklere sahip olan toplam 15 karakterden seçtiğiniz biriyle karanlık güçlere sahip büyücülerle savaşmaya başlayabilirsiniz.

The Dwarves‘in olumlu yönlerine geçmeden önce en büyük iki sorununu yazmakta fayda var: Rol yapma oyunu olmasının aksine oyunculara çok fazla seçim yapma hakkı tanınmıyor. Savaş sahneleri ise pek de eğlenceli gözükmüyor. Daha kaliteli olabilirdi.

dFv5cP9FCBLBAhSCCAXcPm-650-80

Orklar, gulyabaniler, zombiler ve daha birçok düşman sizi oyunda bekliyor. Senaryo moduna girdiğiniz takdirde sırasıyla Ortaçağ haritası üzerindeki noktalar arasında seyahate çıkacak, yolunuza engel olmaya çalışan tüm düşman karakterlerini ortadan kaldırmaya çalışacaksınız.

Yüzlerce düşmana karşı gerçek zamanlı savaştığınız için çatışma esnasında oyunu durdurup bir sonraki adımınızı planlayabilmeniz mümkün. Fizikî olarak çatışma ortamını birebir yansıtmayı başaran oyun yapımcıları, 3D modellemelere ve grafik motoruna biraz daha özen gösterselerdi muhtemelen ortaya çok daha güzel bir oyun çıkacaktı.

NkQDq6TU5WPzVsQA6YkavZ-650-80

Romanı aratmayan bir sürükleyiciliğe sahip senaryosuyla The Dwarves oyununu Steam üzerinden 69 TL ücret mukabilinde satın alabilmeniz mümkün. Şuan için oyun indirimde olduğundan elinizi çabuk tutmanızda da fayda olacaktır.

CEVAP VER