26 Ekim 2016 tarihinde çıkışını gerçekleştiren isminden de anlaşılacağı üzere biraz ürkütücü labirent oyununu sizler için incelemek istedim.

Oyunun eski sürümlerini oynayanlar bu oyunu oynadığında görecektir ki yepyeni görsel efektler ve sesler eklenmiş ve oyunu oynarken gerçekten zevk aldığınızı eklemeliyim.

Duvarlara baktığımız zaman ise hala sıradan ve atmosferi oluşturan bu ögeler bozulmamış olması oyunun orjinalliğini koruduğunun bir göstergesi.. Oyunun arayüzü oldukça basit ve bizi bu konuda zorlamaması beni cezbetti doğrusu. Eğer bu tarz oyunları seviyorsanız artık klasikleşmiş olan bu oyunu da seveceğinizi garanti edebilirim.

the-deep-paths-labyrinth-of-andokost

Oyunun eksilerinden bahsetmek gerekirse de göze çarpan bir eksiği olmadığını söyleyemeliyim ufak tefek, yazılmaya gerek duymayacak kadar etkisiz eksikler ve buraya yazmazsam fark edeceğinizi bile düşünmüyorum.

Bu arada oyunu fazlaca övmüş gibi gözüksem de oyunda karakterinizi seçerken çalan müziği bulup, dinlemeye başladım. Çünkü belki de gelmiş geçmiş “en iyi karakter seçim ekranı müziği” olarak nitelendirilebilecek düzeyde kaliteli bir müzik hazırlamışlar. Oyun Steam’da 2 Kasım 2016’ya kadar %10 indirim ile 15 lira yerine 13 lira 50 kuruşa satışta ve bence bu fiyatıyla, bu oyun sudan ucuz. Eğer satın alırsanız pişman olmayacağınıza emin olabilirsiniz.

Bu arada bir eylemi yaparken diğer bir eylemi yapmanıza gerek yok ancak bu bir sorun mu yoksa hile için bir kısıtlama mı halen çözebilmiş değilim, ikinci seçenek için olduğu ve oyun motorunun bu tarzda tasarlandığını düşünmekteyim.

 

CEVAP VER