3 Mart 2017’de çıkışını gerçekleştiren oyunda, İngilizce’ye arayüz desteği sağlanırken, Türkçe dahil başka hiçbir dil oyunda maalesef desteklenmiyor.

Bu oyun, tek başınıza oynayacaksanız -ki çok oyunculu oynanabiliyor- oldukça zevk alacağınızı düşünüyorum. Her şey güzel bir şekilde kuruluyor, kartlar ve parçalar sorunsuz bir şekilde kendi panolarına düzgün bir şekilde sığıyor ve hiçbir yer dağılmıyor. Bu arada incelediğimin bir DLC olduğunu ve önce Tabletop Simulator adlı oyunu edinmeniz gerektiğini belirteyim.

Aynı zamanda öyle umuyorum ki Umarım WW2 temalı Warfighter daha sonraki bir tarihte oyuna eklenecektir. Oyuna geçelim yavaş yavaş, Warfighter, modern bir askeri temayla (ve gazileri asıl resimleri ekleyerek) 1-6 oyuncu için bir kooperatif kartı / tahta oyunudur. Oyuncular, oynamak için bir misyon, objektif, asker ve onları teçhiz etmek için silah / beceri seçecektir. Bu oyunda planlama çoğunlukla savaşın yarısından fazladır. Kurulum sonrasında, oyuncular, canice kayıpların sayısını en aza indirirken görevin üstesinden gelmek için zamana karşı yarışıyorlar. Bu oyun oyunculara oyun sırasında oldukça iyi seçenekler sunar ve planlama sırasında (özellikle açılımlarla birlikte) neredeyse ezici bir seçenek sunar. Şans ve strateji burada güçlü bir faktördür, bu yüzden zayıf zar atışları bir oyuna oldukça hızlı bir şekilde son verebilir, ancak genel olarak denge ikisi arasında eşittir.

Bu oyun hakkında söyleyebileceğim tek büyük negatif, parça yönetiminin çokluğunu gerektirmesidir. Sürekli olarak ayarlanması gereken çok miktarda eylem belirteçleri, cephane sayaçları, oyuncu belirteçleri vb. ögeler bulunuyor. Bu sıkıntı, birden fazla Oyuncu Askeriyle (yalnızca birer elinde kart olan) ile oynuyorsanız on kart daha artıyor diyebilirim.

Ayrıca, yukarıda belirttiğim gibi zar, bu oyunda ağır zarara uğrayabilir. Eğer tüm oyunların fakir zar atmalarıyla mahvolmasını istemiyorsan, bu oyuna pas verebilirim. Bu oyundaki zorluk eğrisi oldukça adildir, ancak düşman sizin birliklerinizi baskı altına almaya devam edeceğinden zorlukla harekete geçeceğiniz zamanlar vardır. Bunun dışında her saldırının, cephane bittikten sonra, düşmana ateş bile edemediğiniz noktaya geldiği ve tablayı (TTS’de ve gerçek hayatta) tersine çevirebileceğiniz zamanlar olabilir.

Genel olarak, bu eğlenceli bir oyun ve tekli ya da çoklu oyunculu şekilde oynanabiliyor. Stratejik aksiyon dolu oyunları seviyorsanız satın alınması gerekir. Mekanik ve tematik açıdan sağlamdır ve her oyun seansı (planlamaya alıştığınızda) çok fazla zaman harcamaz.

Tabletop Simulator - Warfighter
7.5

Oynanış

8.0 /10

Zorluk

8.0 /10

Grafik

8.0 /10

Hikaye

8.0 /10

Fiyat

6.0 /10

Performans

7.0 /10

Güçlü Yanları

  • Çok oyunculu seçeneği
  • Grafikler

CEVAP VER