, bundan 5 gün önce piyasaya sürülmüştü. App Store üzerinden indirilebilen oyun oldukça yoğun bir ilgi gördü. İlk 3 seviyeyi oynadıktan sonra oynamak için para ödemeniz gereken oyunu alan kullanıcıların oyun şirketine kazandırdıkları meblağ ise dudak uçuklatan cinsten..

tarafından sunulan ve büyük umutlarla beklenen Super Mario Run oyunu net olarak bekleneni verememişti. İlk 5 gününde 25 milyonu geçik sayıda indirme sayısına ulaşan (AppStore) Super Mario Run, Appstore’de ücretsiz olarak gözükmekte. Ancak oyunun ilk üç seviyesini oynadıktan sonra uygulama içi satın alma işlemi ile 26 lira 99 kuruş ödemeden oyuna devam edemiyorsunuz.

maxresdefault-1

Bu durumun böyle olması ve sonradan ortaya çıkan bir para söz konusu olması sebebiyle çoğu oyuncu Nintendo‘ya oldukça kızgın. AppStore’da birçok olumsuz yorum alan oyun bu yüzden puanını gün geçtikçe düşürmekte..

Sensor Tower’ın yaptığı araştırmaya göre, 25 milyon kişi oyunu indirdi ve bunlarsan sadece %8’i oyunu satın aldı. Ancak %8 kulağa az gibi gelse de bu kadar kişinin oyunu satın alması Nintendo‘ya 21 milyon dolardan fazla para kazandırmış durumda.

Diğer yandan oyun satın alınsa bile oyun gelecek vaat etmiyor. Çünkü Nintendo geçtiğimiz günlerde oyunun bu haliyle kalacağını ve herhangi bir güncelleme planlarının olmadıklarını söyledi. Esasında bildiğimiz Super Mario‘yu IPhone’da oynamak için 27 lira ödemeye mağruz bırakılıyorsunuz.

CEVAP VER