Özellikle 90’lı yıllarda atari salonlarında bir neslin ömrünü heba etmesine yol açan Street Fighter oyunu, günümüzde de birçok oyuncu tarafından büyük bir ilgiyle oynanıyor. Şuanda tarafından üretilen oyunu bir hayli revaçta. , sahip olduğu gelişmiş grafikler ve sahne modellemeleriyle en çok oynana dövüş oyunlarının başını çekmeye devam ediyor.

SF5’le vakit harcamayı sevindirecek bir haber ise bugün çeşitli sitelere konu oldu. Buna göre Capcom’un geliştirici ekibinden Yoshinori Ono ve Tomoaki Ayano , Famitsu isimli siteye verdikleri röportajda 2020 yılına kadar Street Fighter 5’e destek vereceklerini açıkladılar. Önümüzdeki 1 veya 2 yıl içinde de yeni içerikler SF5’teki yerini alacak.

Peki, Street Fighter 6 çıkacak mı?

Çokça merak edilen bu sorunun cevabını da Ono verdi. Capcom her ne kadar Street Fighter serisine yeni bir oyun eklemeyi heyecan verici buluyor olsa da, asıl olarak Street Fighter 5’i bir eSport oyunu haline dönüştürmeyi hedefliyor. SF5’e 2020 yılına kadar destek vereceklerini açıklamaları, bunun bir işareti.

Şubat 2016’da resmen tanıtılan Street Fighter 5, Mayıs ayına kadar 1.4 milyon kopya sattı. Fakat Mayıs’tan sonra 100 binden daha az kopya satabildi. Bu düşüşün en temel sebeplerinden birisi, SF5’in sunucularında sürekli yaşanan erişim sorunları. Buna ek olarak Single Player modunda yaşanan bazı sıkıntılar ve oyuncuların beklentilerinin bir türlü karşılanamaması da SF5’in satışlarının düşmesine yol açtı.

CEVAP VER