Her ne kadar ülkemizde pek yaygın olmasa da, yurtdışında yaşayan birçok oyun tutkunu deneyimini yaşamaya başlamış bulunuyor. Oyunları daha gerçekçi gösteren ve bambaşka bir oyun heyecanı yaşatan VR gözlükleri modelleri arasında ayrı bir yere sahip. Sektörün öncüsü konumundaki , sahip olduğu ekosistemle uyumlu bilgisayar ve oyun konsolu ağını da genişletmeyi sürdürüyor.

Son olarak Microsoft cephesinden gelen bir haber, Oculust Rift sahiplerinin yüzünü güldürdü. Buna göre Microsoft tarafından geliştirilen platformu da önümüzdeki ay içinde Oculus Rift desteğine kavuşacak. Gears of War 4, Forza Horizon 3 ve Halo 5: Guardians gibi oyunları üzerinden oynayan oyuncular, Oculus Rift kullanmaları halinde oyunları VR gözlüklerine yansıtabilecekler. Böylece çok daha gerçekçi ve heyecanlı bir oyun deneyimi elde edilecek.

Oculus Mağazası’na 12 Aralık tarihinde eklenmesi gereken bu özellik sayesinde bahsi geçen oyunları VR gözlüğünüze yansıtarak oynayabileceksiniz. Tabii tüm bu oyunları yüzde 100 VR uyumlu oynayabilmeniz mümkün değil. Bu servis daha çok ekrandaki görüntüyü VR gözlüğünüze yansıtabilmenizi sağlıyor. Tıpkı PlayStation VR ve HTC Vive’da olduğu gibi. Bu kesinlikle heyecan verici bir yenilik.

Bunu sağlayabilmek için Xbox One, Windows 10 bilgisayar ve tabii ki Oculus Rift’inizin olması yeterli. Windows 10 bilgisayarınız üzerinden Xbox uygulamasını açarak gerekli eşleştirmeleri yaptıktan sonra ekrandaki görüntüyü hızlıca VR gözlüğünüze aktarabilmeniz 12 Aralık’tan itibaren mümkün olacak.

CEVAP VER