Steam platformunda başlatılan yeni yaz indirimi bu kez tabiri caizse geri tepti. Steam’den satın alınmış olan pek çok oyun iade edildi.

Bildiğiniz gibi günümüzde oyunlar genellikle Steam gibi platformlar üzerinden satın alınıp oynanmakta. Yani artık mağazaya gidip fiziki olarak CD satın almak yerine internetten parasını verip internetten indirerek oynuyoruz. Bunu sağlayan platformlardan birisi de Steam platformu…

Steam, zaman zaman büyük indirimler gerçekleştirerek oyunların daha fazla satılmasını sağlamakta. Hatta bazen o kadar büyük indirimler gerçekleştiriliyor ki oyunlar adeta kapış kapış gidiyor. İşte Steam,  aynı satış rakamlarını yakalayabilmek için yine büyük bir indirim yaptı ancak bu kez söz konusu indirip geri tepmiş gibi gözüküyor.

STEAM’DE HAYAL KIRIKLIĞI

Steam’den satın alınan ürünler bildiğiniz gibi bazı şartlar dahilinde olmak kaydıyla iade edilebiliyor. Yani bir oyun satın aldığınızda o oyunu beğenmediyseniz iade edebilmektesiniz. İşte gerçekleştirilen sonucunda şu sıralar oyunların iadesinde rakamlar inanılmaz yükselmiş durumda. Normalde günde 75000 civarı oyun iade edilirken yaz indirimleri başladığından beridir günde 350000’den fazla oyun iade edilmeye başladı. Bu rakam da kuşkusuz son derece yüksek ve Steam’in bundan sonra bu doğrultuda ne gibi hamleler ortaya koyacağı büyük merak konusu… Tahminimizce Steam bu sorunu çözebilmek için güvenmediği oyunları platformunda barındırmamaya çalışacaktır.

Steam’den Tarihi Rekor!

CEVAP VER