Starcraft finalinde bir oyuncu oyunu ayağıyla oynayınca tepkileri üzerine çekmişti. Söz konusu oyuncu hakkında Zotac tarafından men kararı verildi.

Oyun dünyasında  zaman zaman ilginç olaylar meydana geliyor. Özellikle de canlı oyun turnuvalarında ortaya çıkan bu olaylara bir yenisi daha Starcraft finalinde eklendi. Larvae isimli bir oyuncu, karşısındaki rakip ile adeta eğlendi. Finalde karşılaştığı rakibiyle Starcraft oynarken bir süre sonra ayağıyla oynamaya başlayınca kısa sürede diğer oyuncuların tepkisini çekti.

Starcraft Finalini Ayağıyla Oynayan Oyuncu Olay Oldu

İşin ilginç tarafı ise oyunu bir süre ayağıyla oynamasına rağmen 3-0’lık bir galibiyete ulaşmasıydı. Final müsabakasını izleyenlerin bir kısmı Larvae’nin bu hareketini oldukça eğlenceli bulurken bir kısmı da tam aksine çok sinirlendi. Olayın ardından turnuvayı tertip eden Zotac firması da sinirlenenler arasındaydı ve ceza gecikmedi.

Zotac, yaptığı açıklamada finali ayağıyla oynamanın kimileri için eğlenceli gibi gözüksede aslında bir saygısızlık olduğunu belirtti ve ardından Larvae’nin artık Zotac turnuvalarında yer alamayacağı resmen açıklandı. Böylece Larvae, yaptığı hareket yüzünden artık Zotac oyunlarından men edilmiş oldu.

Bu gelişmeler ile ilgili Larvae, yaptığının eğlenceli olduğunu ve rakibi küçümsemek için yapılmadığını savunuyor. Aynı zamanda Larvae bu tarz hareketlerin kendisini motive ettiğini beyan ediyor.

İşte söz konusu final videosu ve o anlar:

Peki siz ne düşünüyorsunuz sizce Larvae’nin yaptığı bu hareket eğlenceli mi yoksa saygısızca mı?

Bloodborne’un Kayıp Canavarını Gördünüz Mü?

CEVAP VER