Sevilen oyunlardan Star Citizen’de şimdi de arsa satışları başladı. Öğrenilene göre oyuncular isterlerse 8×8’den başlayan arazileri 100 Dolar’dan başlayan fiyatlarla satın alabilecek.

Oyun sektöründe yapımcılar bir oyunu piyasaya sürerken farklı farklı stratejiler deneyebiliyorlar. Mesela kimisi bağış usulü, kimisi uygulama içi satın alma, kimisi de ilk etapta satış gibi farklı stratejiler belirliyor. Star Citizen ise hem bağış hem de uygulama içi satın alma usulüyle çalışıyor. Oyunda diğer oyunculara karşı avantaj sahibi olabilmek için çeşitli oyun öğeleri satın almanız gerekiyor.

Oyun ekibi bağışlar sayesinde toplam 160 Milyon Dolar para kazandı fakat yine de daha fazla para kazanmak adına oyun içi satın alma etkinlikleri sunmaya başladı. Star Citizen’de son zamanlarda dikkat çeken bir özellik olan gemi satın alma özelliği bazı oyuncular tarafından epey kullanılıyor. 600 Dolar gibi fiyatlara sanal gemi alan oyuncular aynı zamanda bu geminin sanal sigortasını dahi ödüyorlar. Star Citizen ekibi, bu yöntemi ile zaten epey dikkat çekmişken şimdi de oyun içi arsa satışlarına başladı.

Star Citizen'de Şimdi De Arsa Satışları Başladı

Oyundaki bazı arsaları satın alabilmektesiniz. Bu arsaların boyutları 8×8’den başlamaktadır. 8×8 olan arsanın fiyatı 100 Dolar. Arsa boyutu arttıkça fiyat da artıyor. Gemilerin ne gibi bir avantajı olduğunu biliyorduk fakat arsa satın alınca oyuncuların diğer oyunculara karşı ne gibi bir avantaj elde edeceği şu an için bilinmiyor.

Bu ilginç yöntem şimdiden bazı oyuncular tarafından eleştirilmeye başlandı. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Cuphead Daha Şimdiden Steam Barajını Aştı Bile!

CEVAP VER