Kasım ayı içerisinde betasını tamamlayan ve 14 Aralık 2016’da tam sürümünün çıkışını gerçekleştiren , İngilizce’ye arayüz, seslendirme ve alt yazı olarak tam destek sağlarken Fransızca, Almanca ve İspanyolca’ya da arayüz ve alt yazı desteği sağlıyor. Oyunda Türkçe desteklenmiyor.

Oyun, tek oyunculu olması haricinde çevrim içi bir şekilde eşli oynamaya imkan sağlıyor. Oyun Doom tarzı bir oyun. Tek başına oynarken gayet hoş iken çevrim içi oynarken insanı kanser edecek seviyede bir laga ulaşabiliyor. Grafiklerde de sürekli bir buğululuk var. Bunun yanı sıra oyunda mikrofon çalışmıyor. Eğer farklı bir program ile (örnek vermek gerekirse TeamSpeak) konuşmaya kalktığınızda oyun kendini alta atıyor ve daha sonra hata raporu veriyor. Oyunun kendi sisteminde zaten sohbet yok. Yani arkadaşınızla iletişim kurmak istiyorsanız, sadece gidip hangi görev verildiyse onu yapmak istemiyorsanız üzgünüm ki bilgisayar üzerinden bir iletişim kuramayacaksanız. Garip bir durum biliyorum, belki de şuan böyle bir hata veren tek oyun Space Hulk: Deathwing oyunudur.

Space Hulk: Deathwing adlı oyunu oynadıktan sonra bir saat içinde size nasıl bir oyun olduğunu gösterecektir. Ölene kadar Tyranid öldürmek ve karanlık koridorlarda gezmek bana oldukça sıkıcı geldi doğrusu. Oyunun atmosferleri ve tonu bana güzel gelmiş ve kampanyadan yararlanarak oyunu hesabıma eklemişti. Bununla birlikte, olumlu özelliklerin yanı sıra oyunun bolca olumsuz özelliği de bulunuyor.

Şüphesiz ki oyunun görsel açıdan bir sıkıntısı yok. Ekrandaki detay seviyesi oldukça yüksek ancak oyunun sonsuz ve bir süre sonra amaçsız olmasından kaynaklanan bir sıkıcılığı söz konusu. Oyunda sesler de oldukça iyi kullanılmış ve bu seslerle birlikte oyuna motive olmanız sağlanmaya çalışılmış.

Oyununun bize sunduğu silahlar da etkileyici fakat hiç silah değiştirmeden oyunu baştan sona kadar götürmeniz mevcut. Tabii ki sona ulaşabilirseniz..  Oyun ilk çıktığında seslerde bir kayma vardı, bahsettiğim seslerin iyi kullanıldığı bölüm ise yeni güncelleme için geçerli. Yani oyunu satın aldığınızda güncellemeyi kurmazsanız sesler pek de etkileyici olmayacaktır.

Space Hulk Deathwing-2

Oyunun artılarını ve eksilerini bir araya toplamak gerekirse; Oyunun performansı eksik. 2017 yapımı olmasına rağmen oyunda çok açık görülen hatalar mevcut. Oyun içinde ve ana menüde birçok İNGİLİZCE yazım hatası bulunuyor. Beta sürümünden geçen bir oyunda bu tarz hatalar görmek beni oldukça şaşırttı doğrusu. Oyun, sonsuz bir oyun isteyenler için ideal. Yaklaşık 9-10 saat oynamama rağmen oyunda daha yarıya ulaştığımı bile düşünmüyorum. Oyun manyağı ve asosyal değilseniz bu oyunu bitirmek için aylarınızı harcayabilirsiniz. Her ne kadar kullanışlı olmasa da Co-Op özelliğini de bir artı olarak saymamız doğru olacaktır.

Toparlamak gerekirse; Space Hulk: Deathwing, çabuk sıkılanlar için doğru bir oyun değil. Tam aksine sürekli ve uzun süreli olarak bir oyun isteyenler için ideal bir oyun olacaktır.

CEVAP VER