Sanal gerçeklik gözlüğü teknolojisinin en azından oyun dünyasında sona erebileceği yönünde iddialar bulunuyor. İddialar haksız  da sayılmaz. Netice itibariyle oyun dünyasında sanal gerçeklik gözlüklerine pek de ilgi gösterilmedi.

İlk etapta bir devrim olarak karşımıza çıkan sanal gerçeklik gözlükleri, oyunları çok çok daha gerçekçi bir hale getirmekte fakat fiziksel bazı rahatsızlıkları da ortaya çıkarabilmekte ve açıkçası çizgisel kalmakta.

Ortaya çıkan yeni bulgular, sanal gerçeklik gözlüklerinin pek de popülerleşemediğini gösteriyor. Oyuncular hala eski usülde oyun oynamaya devam ediyor. Bunun en başlıca sebebi alışkanlık ve sanal gerçeklik gözlüklerinin çok pahalı olması.

Sanal Gerçeklik Gözlüklerinin Oyunlardaki Kullanımı Yaygınlaşmıyor

Sanal gerçeklik gözlükleri ilk piyasaya sürüldüğünde epey pahalıydı. Hala bağımsız, kaliteli bir sanal gerçeklik gözlüğü almaya kalktığınızda kesenin ağzını açmanız gerekiyor. Haliyle oyuncular satın almaktan uzak duruyor. Sanal gerçeklik gözlüğü almak yerine cihazlarına upgrade uygulamayı yeğliyorlar.

İşin diğer tarafında yapımcıların da sanal gerçeklik gözlüğünden uzak durmaya başlaması var. 2016 yılında katılım ciddi oranda yüksekti fakat yapımcılar daha sonra fikir değişikliğine gitti. Temel sebebi olarak da sanal gerçeklik gözlüğü teknolojisinin geçici bir teknoloji olduğu, oyun dünyasında önemli bir yere gelemeyeceğinin düşünülmesi gösteriliyor.

Sanal gerçeklik gözlüğünün oyun dünyasında daha iyi bir konuma gelebilmesi için hem fiyatının indirilmesi hem de reklamlarının arttırılması, oyuncular için daha cazip bir hale getirilebilmesi gerekiyor. Özellikle son zamanlarda oyuncuların gerçekçilikten daha fazla diğer oynanış unsurlarına dikkat ettiği düşünülürse bu oldukça zor gibi gözüküyor.

God of War Oyununda Downgrade Yapıldı Mı? İşte Ayrıntılar

CEVAP VER