9 Aralık 2016’da çıkışını gerçekleştiren oyunda, İngilizce’ye arayüz, seslendirme ve alt yazı olarak tam destek sağlanırken Rusça’ya da arayüz ve alt yazı desteği sağlanmakta. Oyuna 15 Aralık 2016 ve 19 Aralık 2016’da gelen güncellemeler ile oyuna Fransızca ve Almanca da eklendi.

Oyun, daha birçok oyuna çevrilmesi gerekiyor. Çünkü oyun bunu gerçekten hak ediyor. Oyunda iyi bir hikaye bizi karşılıyor ve oyun esnasında eğleniyoruz.

Korku oyunları söz konusu olduğunda bir oyunun beni etkilemesi oldukça güç olur. Ancak bu oyun kendisinden beklediğimin üstünde bir performans göstererek beni etkilemeyi başardı. Oyunun yapımcısı, kullanıcıları oyuna çekmek için süper bir yol izlemiş. Bulmacalar oldukça zahmetli olsa da çözünce tatmin oluyorsunuz. Oyunu sadece bir kişinin tasarlayıp, yayına sunduğunu öğrenince şok oldum doğrusu. Bu çevirilerin de her gelen güncelleme ile eklenmesi de bu yüzdenmiş. Meğer adamcağız, oyunu bildiği tüm dillere tek başına çevirmek için uğraşıyormuş. Sırf bu yüzden bile oyun benim kalbimi çaldı doğrusu..

Oyunda Eski bir evdeki cinayetlerin ardındaki sebebi anlaması gereken bir dedektif rolüne bürünüyoruz. Bulmacalar, kombinasyon kilitleri, görsel aldatmacalar daha önce başka oyunlarda hiç görmediğim gibi değişik şekilde tasarlanmış ve oyunu güzel hale getirmiş. Oyunda nerede korkacağınızı çoğu korku oyununda olduğu gibi kestirebiliyorsunuz. Ancak yine de kalp atışlarınız hızlanacaktır.

Oyunda koşu düğmesi bulunmuyor. Bu nedenle kimi zaman oyun sıkıcı hale gelebiliyor. Öyle ki karakterimiz evin etrafında yavaş yavaş yürüyor ve biz de onu izliyoruz. Oyunda dil-bilgisi hataları bulunuyor ancak çok ileri düzeyde bir İngilizce seviyesinde değilseniz bunlar gözünüze pek batmayacaktır. Bunun yanı sıra oyun gerçekten -tek bir kişinin verdiği emekleri göze alırsak- çok ucuz bir fiyata Steam’da satılıyor.

Oyun harika bir atmosferik müziğe sahip. Oyunu yaklaşık olarak 3 saatte bitirdim. Daha önce bitirilebilir bir oyundu ancak etrafı keşfetmek ve korkmak istediğim için biraz uzattım diyebilirim. Eğer korku oyunlarını ve bulmaca tarzı oyunları seviyorsanız bu oyunun tam size göre olduğunu söylemeliyim.

Ana Menü’de ses ayarlarından başka bir seçenek yok. Yani hiçbir kontrol şeması veya gamepad tuşlarını düzenleme ya da grafik ayarlarını düzenleme yapamıyorsunuz. Bununla birlikte herhangi bir çözünürlük değişikliği de yapamıyorsunuz. Oyunun eksi noktalarından biri bu olsa da yeni bir güncelleme ile bunların eklenebileceğini ya da bir devam niteliğindeki oyun ile tüm hataların çözülebileceğini düşünmek istiyorum.

CEVAP VER