28 Şubat 2017’de çıkışını gerçekleştiren oyunda, İngilizce ve Japonca’ya arayüz desteği sağlanırken, Türkçe dahil başka hiçbir dil maalesef oyunda desteklenmiyor. Old School oyunları hoşuma gittiğinden dolayı bu oyunu da sevdim. Bu tarz bir oyundan beklemeyeceğiniz seviyede kombolar bulunuyor. Aynı zamanda multiplayer olarak da keyifli zamanlar geçirebileceğiniz bir oyun olarak ön plana çıkıyor.

Bu oyun hakkında Türkçe dilinde, birçok oyunda olduğu gibi ilk incelemeyi yine ben yazıyorum. (En azından araştırdığım kadarıyla) Aslında oyunun çıkış tarihi her ne kadar belirttiğim gibi 28 Şubat olsa da oyunun ham hali, oyunculara pek ümit vermemişti. Bunun sebebi de oyunun verilen tarihe yetiştirilmek istenip birçok hatalar ile birlikte satışa sunulmasıydı. Bu aceleye gelme durumu tabii ki bu zamana kadar gelen güncellemelerle birlikte düzeltildi.  Aynı zamanda oyunun fiyatının da (şuan 31 TL) kategorisindeki diğer oyunlara göre pahalı kaldığını söyleyebilirim.

Sürükleyici bir oyun olarak karşımıza çıkan , kolay ile zor arasındaki ciddi seviye farkı ile de öne çıkıyor. Zor isteyenler ve seviyeyi arttırmak isteyenler için bire bir seçenekleri bulunuyor. Karakterinize birçok hareket ve vuruş ekliyor, bunları birleştirince ortaya güzel kombolar çıkartabiliyorsunuz. 3 farklı ekstra karakter renk seçeneği bulunan oyunda, karakterlere özel süper bir diğer deyişle ultimate hareketler bulunuyor.

Hideoutlardan birinde oyununuzu savelemediyseniz en son save attığınız yerden başlıyorsunuz. Oyun küçük bir open world sunuyor size fakat nereye giderseniz gidin multiplayer modunda millet size sürekli saldırıyor. Görev yapmadan kasayım kafasında oynarsanız, birden ölünce oyun sizi bir güzel cezalandırıyor. Bu yüzden oyun içindeki adımlarınızı doğru atmanız gerekiyor.

Oyun içerisinde bulunan hataların neredeyse tamamı temizlendi. Eğer ilk sürüme nazaran bir hata kaldıysa da benim gözüme çarpmıyor artık diyebilirim. Oyun içerisindeki sesler uzun sürede başınızı ağrıtabilir. Ben kulaklık ile oynadığımdan her birkaç saatte bir oyunu kapatma ihtiyacı duyuyorum.

Dövüş oyunları içerisinde pixel havasını içeren oyunları da seviyorsanız, oyun sizi uzun bir süre başından kaldırmayacak şimdiden söylemesi. Ancak bu tür oyunların çok meraklısı değilseniz şuanki fiyatıyla almamanızı öneririm. Yine de böylesine güzel bir oyun için indirim kovalamanızı tavsiye ediyorum. Oyun hoşunuza gittiyse güncellemelere de göz atarak almanızı belirtmek istiyorum.

River City Ransom: Underground

River City Ransom: Underground
6.3

Oynanış

8.0 /10

Zorluk

8.0 /10

Grafik

7.0 /10

Hikaye

5.0 /10

Fiyat

4.0 /10

Performans

6.0 /10

Güçlü Yanları

  • Sürükleyici
  • Seviye farkı belirgin
  • Bolca hareket
  • Karakter renk seçenekleri
  • Özel hareketler

Zayıf Yanları

  • Seslerin düzeyi/çeşidi
  • Fiyat biraz pahalı

CEVAP VER