’nun geçirdiği hareketli günler bir türlü sona ermiyor. Oyun dünyasına damga vuran, tüm oyuncuları bünyesine çekmeyi başaran , maalesef ki bu oyuncu kitlesini koruyamamıştı. Yapılan yeniliklerle birlikte ’ya yeni bir pokemon eklendi.

Ancak bu yeni pokemonu yakalamak normal pokemonları yakalamaktan çok daha zor. Yeni eklenen pokemonumuzun ismi ..

Dün akşam gelen ile Pokemon GO’ya ekleneceği haber verilen ancak geciken Ditto eklendi. Niantic, yaptığı güncellemede bu pokemonun eklendiğini belirtmese de oyunu oynayan oyuncular rastgele de olsa Ditto’yu bulmayı başardı.

pokemon-go-ditto

Eğer Ditto’yu yakalamak istiyorsanız, sadece Ditto’ya odaklanmamalısınız. Ditto adı verilen zeki pokemon, herhangi bir pokemonun görüntüsünü ve yeteneklerini bire bir bünyesine alıyor ve onu kopyalıyor. Böylelikle oyuncular onun orada olduğunu asla anlayamıyor.

Herhangi bir pokemon yakaladıktan sonra gelen bir mesaj ve animasyon ile Ditto’yu yakaladığınızı göreceksiniz.

Pidgey, Zubat, Rattata, Spearow, Metapod, Magikarp, Venonat ve Paras kılığına girebilen Ditto, GYM savaşlarında ise karşısında pokemonu bire bir olarak kendine kopyalıyor.

Bu sayede %90 oranında GYM alınabiliyor. Eğer Ditto’yu Buddy Pokemon olarak belirlerseniz, Ditto’nun 1 Candy’sini kazanmak için bile 3 kilometre mesafe kat etmeniz gerekiyor. Bu da oldukça zor ve zahmetli bir iş olsa da karşılığını veriyor gibi görünüyor. Sonuçta karşıdaki pokemon ne kadar güçlü olursa olsun, Ditto sayesinde sizinle eşit seviyeye iniyor.

CEVAP VER