Son dönemde satışa sunulan Resident Evil 7 ve Dirt Rally VR’i hariç tutarsak, 2017 yılının ilk aylarında için çok da fazla sanal gerçeklik (VR) oyunu çıkarıldığını söyleyemeyiz. Ancak Sony cephesinden gelen son açıklamalara bakılırsa bu durum böyle gitmeyecek.

Sanal gerçeklik üzerine çalışmalarını yoğunlaştıran Sony, resmî açıklamasında 220 kadar oyun ve uygulamanın geliştirme sürecinin devam ettiğini duyurdu. Buna göre bahsi geçen oyun ve uygulamalardan 100’ü 2017 yılı içinde PS VR kullanıcılarının beğenisine sunulacak. Bu 100 VR uyumlu içeriğin Ocak ve Şubat aylarında tanıtılan VR uygulamalarını içerip içermediği bilinmiyor.

VR gözlük sahiplerine müjdeli haber!

Sony’nin açıklamasında yer alan 220’den fazla VR uyumlu içeriğin tamamı oyundan oluşmuyor. Bilindiği üzere PS VR’da sanal gerçeklik teknolojisinin kullanıldığı birbirinden farklı içerik yer alıyor. 360 derecelik videolar ve VR müzik klipleri de bu sayıya dahil. Her hafta yeni içeriklerin yayınlandığı biliniyor.

Neyse ki bazı VR oyunları da Sony’nin basın açıklamasındaki yerini aldı. Bu oyunlar arasında Ace Combat 7, Final Fantasy XV, Gran Turismo Sport, Farpoint, Tekken 7 ve Steel Combat yer alıyor. Bu 6 oyunun ilk 3’ü opsiyonel olarak ekstra VR modlarına da sahip. Ayrıca  Tekken 7 oyunculara gerçek VR deneyimi sunmaya aday.

19 Şubat tarihine kadar toplam 915 bin adet PS VR modeli satmayı başaran Sony, bu zamana dek 100 kadar VR uyumlu içeriği müşterilerinin beğenisine de sundu.

CEVAP VER