’nin İcra Kurulu Başkanı Andrew House, ile ilgili satış rakamlarını nihayet açıkladı. New York Times gazetesine konuşan House’un açıklamasına göre tanıtıldığı günden bu yana toplam 915 bin adet satmayı başardı. İlk kez görücüye çıktığı günden 4 ay sonra, 20 Şubat tarihine kadar 915 binlik satış rakamının gerçek bir başarı olduğu insanların ortak kabulü.

Beklentiler daha düşüktü

NYT’ye açıklama yapan House, konuşmasında Sony çalışanlarının PlayStation VR’a dair satış beklentilerinin çok daha düşük olduğunu da söyledi. Sony’nin uluslararası ekibinin bu yeni donanıma dair gerçekçi bir yaklaşım benimsediğini söyleyen House’a göre 915 binlik satış rakamına ulaşmayı kimse beklemiyordu. 6 aylık süre zarfında toplam 1 milyon adet satmayı hedefleyen Sony, 4 ay içinde bu hedefin 915 binlik kısmına ulaşmayı başarmış bulunuyor. 2 ay içinde bahsi geçen 1 milyonluk sınır muhtemelen çok rahat bir şekilde geçilebilecek.

Dünyanın dört bir yanındaki farklı ülkelerde toplam 53 milyon adet Sony PlayStation konsol bulunduğunu belirten House, önümüzdeki dönemde 5 milyon adet PlayStation VR satmayı da hedefleri arasına almış bulunuyor. Toplam PlayStation kullanıcılarının sayısı göz önüne alındığında için belirlenen hedefin gayet gerçekçi olduğu söylenebilir.

Capcom’un Resident Evil 7 oyununu tanıtmasının ardından PlayStation VR’a olan ilginin daha da çoğaldığı biliniyor. Bu gibi efsane haline gelen oyunların VR uyumlu olması halinde Sony’nin beklentilerinden çok daha fazla PSVR satması işten bile değil.

CEVAP VER