Oyun dünyasında büyük sükse yapmış, iki boyutlu üç büyük strateji savaş oyunu serisini sizler için derledik !

Serisi

Warcraft, piyasaya sürülen ilk oyunu ile birlikte strateji oyunlarına adeta bir harita çizmiştir. Birinci oyunu ile çok sevilen Warcraft serisi, ikinci oyunuyla da eleştirmenlerden, oyunculardan tam not almış ve efsane bir oyun serisinin doğmasını sağlamıştı. Özellikle ‘Hero’ yapısının dahil edilmesi hususunda büyük dikkat çeken Warcraft, oyunu oynamayanların bile muhakkak kulağına gelmiştir. Oyuna yönelik turnuvalar hala büyük bir ilgiyle takip edilmektedir.

Age-Of-Empires-II-oyna

Serisi

Stronghold serisi, sahip olduğu kalite ile adından oldukça çok söz ettirmeyi başardı. Stronghold, orta çağ zamanıda geçen iki boyutlu bir savaş stratejisi oyunuydu. Bu yönüyle ’a benzeyen Stronghold, aslında pek çok farklılığı oyun dünyasına getirmeyi başardı. Oldukça fazla detaylı yapıları ile , zenginlikleri ile dikkat çeken Stronghold, bu bağlamda oyun dünyasında bir yer edinmeyi başardı.

Age of Empires Serisi

Böyle bir liste hazırlayıp Age of Empires oyununa yer vermemek olmazdı. Age of Empires, çok geniş bir oyuncu kitlesine sahip. Oyunu sadece çocuklar ve gençler değil, daha olgun yaştaki insanlar da severek oynamaktaydılar ki günümüzde hala oynanan bir oyun olarak dikkat çekmektedir. Age of Empires, harita düzenleme, senaryo modları ve tekli, çoklu oyuncu modları ile alkışı hak eden bir seri oldu.

 

CEVAP VER