Aylar süreden heyecanlı bekleyiş, teknoloji ve oyun odaklı haber sitelerine düşen geliyor!” şeklindeki haberler ve dedikodular ‘nın yeni grafik kartını bekleyen oyuncuları çok yordu. Ancak neyse ki nihayet GTX 1080Ti‘den beklenen olumlu haber geldi!

Üretim çalışmaları başladı bile

Evet, bugün SegmentNext‘te yer alan bir habere göre sonunda Nvidia‘nın GTX 1080Ti model ekran kartının ne zaman çıkacağına dair bilgilere ulaşmış bulunuyoruz. Buna göre Tayvanlı fabrikalar şimdiden GTX 1080Ti‘nin üretimi için gerekli parçaları banttan indirmeye başladı.

Aynı zamanda ekran kartının teknik bilgileri de basına sızdırıldı. Bahsi geçen ekran kartı modeli, Nvidia‘nın GP102 silikon modeli üzerine inşa edilecek. Modelin tanıtılacağı gün olarak ise yine yıl içinde düzenlenecek olan GDC 2017 (Oyun Geliştiricileri Konferansı) etkinliği seçildi. Tüm oyun camiasının bir araya geleceği GDC 2017‘de muhtemelen GTX 1080Ti‘nin tanıtılmasına da şahitlik edeceğiz.

Fiyatı da netleşti

GTX 1080Ti‘nin tanıtılacağı net tarih ise 20 ila 23 Mart arasında bir gün olarak tahmin ediliyor. Nvidia‘nın yeni GTX 1080Ti modelinin özel tasarlanmış AIB sürümü ise resmî tanıtımdan bir süre sonra oyuncuların karşısına çıkacak. Her ne kadar GTX 1080Ti, TITAN X‘ten biraz daha düşük güce sahip olsa da fiyat etiketi olarak 750 ila 900 $ arası bir ücret düşünülüyor.

GP102 silikon üzerine inşa edilmesi sayesinde GTX 1080Ti, TITAN X‘in performansını yakalamayı başaracak gibi duruyor.

CEVAP VER