Geçtiğimiz günlerde fuarında da duyurulan servisinin resmi olarak duyurusu yapıldı. Bu servis ile birlikte Windows ve MAC işletim sistemine sahip cihazlar bulut tabanlı oyun konsolları olacak.

CES 2017 fuarının en önemli duyurularından birini de Nvidia yapmıştı. Bulut tabanlı oyun sistemine geçiş için çalışmalarını sürdüren firma hazırladığı Nvidia GeForce Now servisini duyurdu.

Nvidia GeForce Now, Nvidia tarafından tasarlanan ve Windows ile MAC kullanıcılarına bulut tabancı olarak sunacağı bir oyun servisidir. Bu servis ile birlikte oyuncular stream yöntemi ile diledikleri an istedikleri oyunu oynayabilecek. Bununla birlikte eğer son çıkan oyunlara sisteminiz yetmiyorsa bile dilediğiniz oyunu oynayabileceksiniz. Tabii ki bu oyunun Nvidia GeForce Now sisteminde kayıtlı olması gerekiyor.

Nvidia GeForce Now servisinde oyunların sunucu sistemleri  ekran kartlı sistemlerden oluşuyor. Yani sistemin üst düzey bir özelliği var diyebiliriz. Peki bu üst düzey sistemleri nasıl kullanacağız?

geforce-now-1

Henüz sistemin ücreti açıklanmasa da makul bir fiyata bu sistemin oyuncular tarafından kullanılacağı öngörülüyor.

Nvidia CEO’s , dünyada yaklaşık 1 milyar oyuncusunun olduğunu da duyurdu. Ancak bu oyuncularının büyük bir bölümünün bilgisayarlarının düşük sistemli olduğunu ifade eden Hsun Huang, bu düşük sistemli kullanıcılar için bu servisi geliştirdiğini açıkladı.

Şuanda oyun sektöründe bu platformun ücreti hakkında dedikodular dönüyor. En büyük iddia ise 20 saatlik kullanım için 25 dolar olduğu. Güncel döviz kuruyla hesaplandığında 20 saatlik kullanım için 90 TL ödememiz gerekiyor. Tabii ki bu servisi kullanmak için internet hızınızında belli bir düzeyin üstünde olması gerekecek.

CEVAP VER