2017’nin en çok merak edilen oyun konsollarından birisi . Xbox’un Project Scorpio modeli de tıpkı Switch kadar merakla bekleniyor olsa da, sahip olduğu gelişmiş özellikler Switch‘i bir adım daha öne taşıyor. Zaman zaman teknik özelliklerinin sızdırıldığı haberler paylaşılmış olsa da, bugüne kadar ‘in fiyatı hakkında herhangi bir bilgiye ulaşamadık. Ta ki bugüne kadar.

TechShout isimli sitede yer alan iddiaya göre Nintendo Switch’in fiyatı 250$ olacak. Bu fiyat, orijinal PS4 ve Xbox One konsollarıyla aynı seviyede. Oyuncular tarafından rağbet görmesi için rekabetçi bir fiyat politikası benimseyeceği tahmin edilen Nintendo, 12 Ocak tarihinde düzenleyeceği lansmanda bu fiyatı doğrulayabilir.

nintendoswitch_hardware2-0

Nintendo’nun etkinliğinde tüm sır perdesi aralanacak

Bilindiği üzere Nintendo, 12 Ocak’ta planlanmış lansman kapsamında Switch hakkında merak edilen soruları cevaplandırıp cihazın tüm teknik özelliklerini kamuoyuyla paylaşacak. Bu etkinlikte Switch platformuna uyarlanan ve özel olarak geliştirilen oyunların isimlerini de öğrenme fırsatını elde edeceğiz.

Japonya’da yayın yapan ekonomi gazetesi Nikkei, Nintendo‘nun Switch konsolunu ülke genelinde 25000 Japon Yeni üzerinden satacağını öne sürmüştü. Bu fiyat dolar kuruna çevrildiğinde 212 $ ediyor. Biz yine de yuvarlak hesap 250 $ civarında olacağını söyleyebiliriz.

Nintendo Switch‘in 20 Ekim 2016 tarihinde yayınlanan tanıtım filmini yukarıdan izleyebilirsiniz. Monitöre bağlayıp oyunu oynayabildiğini gibi, Switch’i yanınızda taşırken de oyuna kaldığınız yerden kesintisiz devam edebilmeniz mümkün olacak.

Bakalım, ülkemizde Switch ne zaman ve ne kadarlık bir fiyatla satışa çıkacak…

CEVAP VER