13 Ocak 2017’de çıkışını gerçekleştiren oyunda İngilizce’ye arayüz, seslendirme ve alt yazı olarak tam destek sağlanırken Türkçe dahil başka hiçbir dil oyunda desteklenmiyor.

“zombi” olduğunu tahmin ederek tahmin ettiğiniz bir dünyada belirlenmiş 2D bir aksiyon-macera oyunu. Not Dying Today, sizi kovboy olan Kaptan Alden’in ayakkabılarına koyuyor ve dünyayı zombi istilasından kurtarmanızı istiyor. Oyun çok basit, yaklaşan ve ilerleyen tüm insanları öldüren bir ortamda bulunuyorsunuz. Bu döngü, normal zombi sürüsü eşliğinde her bölümün sonunda patronların kavgaları tarafından durduruluyor.

Öykü anlatımının birçoğu, normal çizgi romanların aksine seviyelerin başında yapılır. Böyle bir oyun için, duygusal açıdan çekici bir hikaye denemelisiniz ya da hepsini komik olarak seçin yapın. Hikayelerde veya karakterlerde bizim kültürümüzde kahkaha attıracak bir numara yok onu da belirteyim, dilerseniz oyunu iki kere oynayıp her iki senaryoyu da deneyebilirsiniz tabii..

Kaptan Aiden’in kendisi, her seviyenin başında nerede olduğunu ve en sonunda bir patronu tehdit ettiğini anlatan sıkıcı bir adam.

Her seviyeye, menzilli bir silah, bir yakın dövüş silahı ve birkaç el bombası ile başlıyorsunuz. Zombi öldürerek para kazanıyorsunuz. Bu da silah yükseltmeleri ve daha fazla el bombası ile sonuçlanıyor. Test etmek için rastgele bir silah almanız gerekmiyor, bana güvenebilirsiniz.

Her seviyeden sonra, yeni bir silahın kilidi açılmış olarak karşınıza geliyor ve dilerseniz silahı yükseltebiliyorsunuz. Temel olmakla birlikte silah seçimi çeşitlidir ve çoğu kez birbirinden farklı olan silahlar karşımıza çıkmaktadır. Normal bir tabanca uzaktan tek zombi öldürebilirken, av tüfeği sizi sürüklemeye çalışan bir grup zombiyi katletir. Düşman çeşitleri, temel bir zombi, köpek zombisi, sana enjekte atan hemşire zombi gibi çeşitli yaratıklardan oluşuyor. Onları kesmek eğlenceli olabilmesi için yeterince iyi karıştırılmış.

Hikaye modunun yanı sıra iki diğer mod da vardır: Arena ve Endless. Sonsuz mod, adından da anlaşılacağı şeydir ve Arena modu bir anda size karşı iki Patron çukurları atar. Ana oyundan memnun kaldıysanız ve afiş tablosundaki arkadaşlarınızla nasıl baş ettiginizi görmek isterseniz, bu modlar birkaç saat eglenceli olabilir. Ancak hepimiz orada olduğumuz ve bunu yaptığımız gibi hepsi bayat hissediyor. Not Dying Today, hikaye dışındaki bölümlerde ekstra bir numara göstermiyor bizlere..

Oyunda oldukça “temiz” görseller bulunuyor. Zombi cesetleri şaşırtıcı derecede hızlı bir şekilde kaybolur ve birkaç saniye içinde bir sürü zombi öldürdükten sonra bile ekranda tatmin edici miktarda kan görülmez.

Geçtiğiniz ortamlar gerçekten mülayim ve bunun için çok az ya da çok şey olmasına rağmen keşfetmeye teşvik etmiyor. Düşmanın tasarımları, köpeğin farklı bir yeşil tonuna sahip olması dışında, her zombi, bir zombi kadar basit tasarlanmış. Boss tasarımları, bu karmaşadan biraz öne çıkıyor ve normal zombilerden doğal olarka daha iyi görünüyor.

CEVAP VER