8 Aralık 2016’da çıkışını gerçekleştiren oyunda Japonca’ya arayüz ve seslendirme desteği sağlanırken, İngilizce’ye de arayüz ve alt yazı desteği sağlanıyor. Türkçe veya başka bir dil oyunda desteklenmiyor.

Karakterlerin kendi arasında savaş tarzları gerçekten çok benzersiz. Hikaye modu oldukça iyi fakat biraz daha geliştirilebilir. Oyunun multiplayer özelliği de oldukça eğlenceli. Bu yüzden oyunu korsan olarak değil, orijinal olarak oynamanızı kesinlikle tavsiye ediyorum. XBOX ve PS4 kontrol cihazları da oyunu yönlendirmede size yardımcı olabiliyor. Yani kumanda desteği bulunuyor. Düşük sistem özelliklerinde bile bu oyunu oynayabilmeniz mümkün.

Bunun haricinde online yani multiplayer modda birkaç sıkıntı göze çarpıyor. Örneğin karşınızdaki oyuncunun internet bağlantısı düşük olduğundan bu sizin oyununuzu da etkiliyor. Yani oluşan lag sadece karşı tarafı değil komple oyunu etkiliyor ve çekilmez bir hal alıyor.

Eğer bir anime veya japon oyunu hayranıysanız mutlaka bu oyunu alacaksınız zaten benim de düşüncem bu tarz oyunları takip ediyorsanız bu oyunu almanız olacaktır. Oyundaki son boss ise beni sinir hastası etti.

Temel olarak Skullgirls ve diğer Japon dövüş oyunlarının karıştırılmış bir sürümü gibi bir oyun olmuş. Karakterler temelde aynı becerilere sahip gibi görünse de oyun ilerledikçe ve derine indikçe farklılıkları net olarak görünüyor.

Oyundaki hareket mekanizması oldukça sert ve katı. Animasyonlarda derinlik beklerseniz yanlış oyunu tercih ettiniz demektir. Oyunda bir öğretici yok fakat bunun eksikliğini çok çekiyorsunuz. Çünkü oyunu tamamen kavramak için ya Youtube’dan oynamadan önce gameplay videolarını izlemeniz ya da oynadıkça kaybede kaybede “aa bu böyleymiş” şeklinde pişmanlıklar yaşamanız gerekiyor. Oyun Melty Blood oyununa da benzerliği ile dikkat çekiyor. Fakat bu oyunda karakterler daha farklı ve grafikler daha canlı.

Nitroplus Blasterz Heroines Infinite Duel-2

Oyun inanılmaz derecede iyi bir hikayeye sahip değil. Klasik Japon dövüş oyunları hikayesine benziyor ve bahsettiğim son bölümdeki boss insanı diğer Japon dövüş oyunlarında olduğu gibi çileden çıkarıyor. Oyundaki hikaye bölümünü bitirdikten sonra devam eden bir hikaye modu karşımıza çıkıyor. Bu yeni hikayede de The Case of Charles Dexter Ward adlı kitaptan kesitler buluyoruz. Her ne kadar bire bir aynısı gibi görünse de sonuçta kitap uyarlaması olduğunu anlamamız gerekiyor. Bu kitabın bir oyunu daha önce yapılmamıştı sonuçta.

Eğer 2 boyutlu oyunları, savaşları ve karakterleri seviyorsanız bu oyunu almanızı öneririm. Oyunun ana özellikleri dışında oyunda kilidini açtığınız bölümlerdeki resimlerle iyi bir duvar kağıdı bile hazırlamanız mümkün. Gerçekten size büyük bir galeri sunuyor. Bunun haricinde tabii ki anime kızlarımız her Japon oyunda olduğu gibi bu oyunda da karşımıza çıkıyor. Ah, sanırım yakın zamanda bu kızlardan birine platonik olarak bağlanacağım.

Oyun şuanda 49 liraya satışta ve belirttiğim gibi bu tür oyunların hayranı iseniz fiyata değecektir ancak aksi taktirde boşa israftan başka bir şey olmayacaktır.

CEVAP VER