Dünyanın dört bir yanındaki farklı ülkelerde çevrimiçi abonelik sistemiyle müşterilerine film ve dizi izleme keyfini sunan , Türkiye’ye de son dönemde giriş yapmış bulunuyor. Her ne kadar ülkemizde korsan web siteleri üzerinden dizi izleme alışkanlığı yaygın olsa da, ’in uzun vadede bu alışkanlığı tersine çevirmeye aday olduğu biliniyor.

Akıllı televizyon, cep telefonu ve tabletlerde kullanabileceğiniz Netflix uygulamasını tarayıcı üzerinden çalıştırabilmeniz de mümkün. Geçtiğimiz günlerde 3 Mart’ta satışa çıkacağı duyurulan ’nun yeni hibrit oyun konsolu ’in Netflix’i destekleyip desteklemeyeceği de merak konusu olmuştu. Şuanda PS4 ve Xbox One gibi oyun konsolları tarafından desteklenen Netflix, iddialara göre ’te yer almayacak.

Netflix kullanıcıları hayal kırıklığına uğradı

Nintendo Switch’in çıkış tarihinin açıklandığı lansman toplantısında yetkililer tarafından düzenlenen sunum, Netflix uygulamasıyla ilgili herhangi bir bilgi içermiyordu. Henüz bir açıklama yapılmadığı için Nintendo Switch’in Netflix’i desteklemediğini söylemek erken olabilir, ancak bir NeoGAF kullanıcısının yaptığı açıklama Netflix kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratacak cinsten…

Lansmanı düzenleyen Nintendo yetkililerine “Switch, Netflix uygulamasına sahip olacak mı?” şeklinde bir soru sorduğunu öne süren kullanıcı, yetkililerden aldığı cevabın konsolun Netflix’i desteklemeyeceği yönünde olduğunu söyledi. İşin kötü yanı, Switch’in gelecekte Netflix uygulamasına sahip olup olmayacağına dair de bir açıklama yapılmadı.

Ancak yine de ilerleyen zamanlarda diğer tüm oyun konsolları gibi Nintendo Switch’in de Netflix desteğine sahip olması bekleniyor.

CEVAP VER