Dünyanın en popüler rock grupları arasında yer alan için bir oyun geliştirildiğini biliyor muydunuz? Evet, aslında grubunun oyun dünyasına pek de yabancı olduğu söylenemez. Daha önce de Guitar Hero: Metallica başlığıyla yayınlanan ve Metallica’nın efsane şarkılarını sanal gitar üzerinden çalmaya çalıştığınız bir oyun, konsollar için yayınlanmıştı. Bu sefer ortaya çıkan ise bayağı bir eski. 2005 yılında hazırlanan ve her niyeyse oyuncuların beğenisine bir türlü sunulmayan Damage Inc. isimli oyun, post-apokaliptik bir ortamda geçiyor. Üzerine silah monte edilen arabaların birbirleriyle çarpışarak rakiplerini ortadan kaldırması esasına dayanan oyun, Xbox ve PC platformları için geliştirilmiş.

Aşağıda yer alan video, oyunun bundan 10 sene önce hazırlanan tanıtım filmini içeriyor.

Metallica’nın 2003 yılında çıkardığı “St. Anger” albümünden sonra hazırlanan oyunun 2005 yılında satışa çıkarılması bekleniyordu. Oyun dünyasından kimsenin de böyle bir yapımın hazırlandığından ve satışa neredeyes hazır hale geldiğinden de haberi yoktu. Projede çalışan Calum Alexander Watt isimli sanatçının kendi CV’sine oyunla alakalı bilgiler eklemesiyle gün yüzüne çıkan Damage Inc. oyununun nasıl olduğunu merak ediyorsanız, oyun içi videoyu da izlemenizi tavsiye ederiz.

Issız bucaksız bir çölde geçen oyunun tamamen satışa hazır hale geldiği söylenemez. Yine de henüz hiçbir müziğin yer almadığı yapımda farklı araba ve özelleştirme seçenekleri mevcut. Zamanına göre grafik kalitesi iyi seviyede olan ve biraz da Mad Max’i anımsatan böylesi bir oyunun hiç satışa çıkmayacak olması üzücü.

CEVAP VER