iOS ve Android platformları için merakla beklenen oyununun çıkış tarihi sonunda açıklandı. Yapımcısının olduğu oyun, serinin ilk altı oyununu da içinde barındıracak.

Capcom tarafından ilk altı Mega Man oyununun bir arada iOS ve Android telefonlara taşınacağı daha önceden duyurulmuştu. Şimdilerde ise oyunun çıkış tarihi duyuruldu.

Capcom’un resmi Facebook sayfasından yaptığı açıklamaya göre Mega Man Mobile, 5 Ocak 2017’de App Store ve Google Play’da olacak.

mega-man-mobile-cikis-tarihi-belli-oldu-2

Mega Man Mobile, 1987-1993 yılları arasında NES platformu için çıkarılan ilk 6 oyunu da bünyesinde barındıracak. Oyunun ücretli olup olmayacağı veya oyunun içerisine uygulama içi satın alma yöntemlerinin eklenip eklenmeyeceği henüz belli değil. Bizim tahminimiz ise oyunu indirmenin ücretsiz olacağı ancak oyun içerisinde bazı uygulama içi satın almaların bulanacağı yönünde..

Oyun, eski döneme bağlı kalacak ve 8-bit grafikler kullanılacak. Ekran üzerinde bulunan kontroller ile oyunu oynayabileceksiniz. Bunun yanında fiziksel kontrol cihazlarına da destek geleceği daha önceden duyurulmuştu. Görünen o ki oyunun görüntüsü bizi her ne kadar eskiye götürerek, nostalji anıları canlandırsa da kontroller ile birlikte eski-yeni sentezine ulaşmış olacağız.

Capcom’un özel olarak geliştirdiği, oyun çıkar çıkmaz size mail gideceği ön kayıt programına kayıt olarak oyunun çıktığını ilk siz öğrenmek için buraya tıklayarak kaydınızı oluşturabilirsiniz.

 

CEVAP VER