, geçtiğimiz haftalarda isimli yeni nesil oyun konsolunu tüm dünya genelinde satışa sunmuştu. 200’den fazla oyunun ve uygulamanın Switch platformuna geleceğini de duyuran Nintendo, dev oyun stüdyolarıyla anlaşmalar yaparak oyunları Switch‘e uyarlamaları yönünde teşviklerde bulunmaya devam ediyor. Tabii bu esnada Nintendo ismiyle özdeşleşen klasik oyunlar da akın akın Switch‘e uyarlanıyor. Yakın tarihte oyuncuların beğenisine sunulacak olan Mario Kart 8 Deluxe oyunu, bunlardan yalnızca birisi.

Tarihi belli oldu

Geçmişten günümüze dek en sevilen oyun karakterleri arasında yer alan Mario‘nun başrolünü çektiği Mario Kart 8 Deluxe oyunu, isminden de anlaşılacağı üzere go kart yarışı üzerine kurgulanmış bir yapım. Nintendo Switch için 28 Nisan tarihinde satışa sunulacağı resmen duyurulan oyun, Nintendo‘nun bir diğer oyun konsolu olan Wii U‘ya da uyarlanacak. Geliştirilmiş savaş modu, indirilebilir içerikler ve yeni karakterler de oyundaki yerini alacak.

YouTube üzerinden yayınlanan tanıtım videosunda 200cc zorluk seviyesinde tüm yarış pistlerinden birincilikle çıkmayı başaran oyuncuların Altın Mario ismindeki kilitli bir karakteri açabileceği de görüldü. Böylece Altın Mario aralarında Inkling Boy, Inkling Girl, King Boo, Dry Bones ve Bowser Jr‘ın da olduğu yeni karakterler arasına dahil edildi.

Oyunla birlikte Switch Direksiyon kontrolörü de 28 Nisan’da oyuncuların takdirine sunulacak. Nintendo Switch‘le yarış oyunu oynamak bu direksiyon sayesinde çok daha eğlenceli bir hal alacağa benziyor.

CEVAP VER