Mafia 3 – İnceleme

Mafia 3 – İnceleme

0
476
Mafia 3 - İnceleme 1

Oynayış yönünden beni tatmin edememiş oyuna bir de detaylı bakmaya ne dersiniz?

Mafia oyunu seri olarak; 13 senelik bir süre zarfında güzel bir hikaye ve 2 tane de olsa birbirinden güzel oyun ile gönlümüzde taht kurdu. Bu yüzden üçüncü oyunda bana nazaran diğer oyun şirketlerine göre çok çok daha fazlası beklenilen ve bence bu sorumluluğu da üstüne alması gereken bir şirket. Üçüncü oyunumuzda yine 60’lı 70’li yıllar, hani ilk filmin yıllarını andıracak bir hikaye ile karşımızdalar.

mafia3_shootout

Oyunun hikayesi her ne kadar ilk oyun kadar efsane olmasa da yine de size zevk verecektir. Ayrıca bana kalırsa ses ve müzikler gayet güzel. Oynarken oyundan zevk alıyorsunuz, oyunda adam öldürürken sanki gerçekten de bunu ben yapıyormuşum gibi hissettirdi bana oyun. Silahın ağırlığını hissettim adeta. Evet, oyun çıkalı şunu şurasında 1 hafta olmadı şuanda ve oyunun birçok kısmında hatalar var. Ancak zaten bu hatalar oyunun kendi işleyişinde değilde tek başınıza manyak hareketler yapmayı denediğiniz zaman ortaya çıkıyor yani hikayeye pekte etkisi yok bu hataların.

Oyun şuan için eğer görev adamı değilseniz pek oynanabilir değil. Görevlerde sürekli kendini tekrar ediyor gibi, aynı mantıkla işlemiş. Oyunu oynarken ben Max Payne’ye benzettim. Aslında bu oyunun diğer oyunlarının hikayelerinden yola çıkılarak müthiş bir hikaye ve görev potansiyeli varken biraz da tasarımsal ve kurgusal hatalara kurban gitmiş gibi gözüküyor. Bir de araç sürme sırasında çevrenin detaylarını inceleme fırsatı buldum ve beklediğimi alamadım. Uzun lafın kısası oyuna acilen birkaç güncelleme gerekli ki benim gibi birçok oyuncu hayal kırıklığına uğramasın. Bağımlısı olan arkadaşlara “Bekleyin!” diyemem ancak bağımlısı değilseniz bir süre oynamadan beklemenin faydası olur.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY